Ситуація з туалетами у київському метро, а точніше – їх відсутністю для користування пасажирами, знову на порядку денному. За чотири дні понад півтори тисячі киян підписали електронну петицію з вимогою відкрити доступ до вбиралень у метрополітені. Нажаль, минулі спроби не увінчалися успіхом, і нова ініціатива, скоріш за все, також не матиме результату, про що активісти, може, ще не здогадуються.

Цікаво уявити, як могла виникнути ця петиція. Коли під час війни кияни приходять до метро, щоб сховатися від атак, туалети відкриті для них. А тепер ті ж самі люди намагаються скористатися вбиральнею під час звичайних поїздок – і отримують відмову. Про це повідомляє авторка петиції, Дарина Якушко, зареєстрованої 15 липня на Офіційному порталі Києва.

“Щодня метро обслуговує тисячі людей, але доступ до вбиралень залишається закритим, за винятком випадків повітряної тривоги. Це створює серйозні незручності, особливо з огляду на пересадки та довгі переїзди між районами”, – зауважує вона.

Авторка з’ясувала, що вбиральні є на всіх станціях, але вони призначені лише для співробітників. Вона пропонує відкрити доступ до туалетів на всіх станціях метрополітену. Для забезпечення чистоти і обслуговування, за її думкою, можна запровадити символічну плату – 5–10 грн.

Логіка очевидна: якщо туалети відкриті в екстрених випадках, чому б не запровадити це як постійну практику? Рішення підтримали вже понад 1500 киян, але для розгляду петиції столичної владою потрібно вчетверо більше підписів.

Метро не готове надати пасажирам службові туалети

Хто знає, можливо, у цієї петиції буде більше шансів на успіх в питанні використання службових вбиралень пересічними громадянами, а не лише працівниками метро. Прецедент уже створено: у роки війни туалети активно використовуються під час тривог, і нічого катастрофічного не трапилося. Проте на початку 2024 року було розглянуто та відхилено аналогічну петицію, хоча тоді туалетами під час повітряних тривог вже користувалися без проблем.

Попередні спроби також закінчувалися невдачами: авторам відповідали, що вбиральні для пасажирів не передбачені проєктом, а службові туалети не є розрахованими на великий потік людей. Наприкінці вересня 2022 року авторові ще однієї схожої петиції повідомили, що облаштування “санітарних вузлів” на існуючих станціях не планується, оскільки будівельні норми, які діяли на момент зведення існуючих станцій, не передбачали наявності туалетів, і те, що є, призначене для потреб працівників метро.

Зважаючи на звернення громадян та враховуючи наказ одного з міністерств, міська влада пообіцяла, що під час проєктування нових станцій, а також їх реконструкцій, будуть облаштовані санітарні вузли. Вони можуть бути розташовані або в вестибюлях, або в підземних переходах, або на поверхні. Однак з 2022 року жодних нових станцій або реконструкцій не було видно – hello, метро на Троєщину та Виноградар!

Водночас можливість облаштування туалетів є на деяких центральних станціях “червоної” лінії, наприклад, на “Хрещатику”. Але вбиральні не були побудовані, як пояснювала колишня прессекретарка КП “Київський метрополітен” Наталка Макогон, через короткочасність поїздок пасажирів. За її словами, для облаштування туалетів потрібно повністю перебудовувати станції. Проте, у разі нагальної потреби, батьки з маленькими дітьми можуть звернутися до персоналу на станціях.

“Наші співробітники йдуть на зустріч і ведуть їх у службові туалети. Але підкреслюю – для масового відвідування вони не призначені”, – зазначила Наталка Макогон.

Архітектор метро на Троєщину не впевнений у будівництві за Кличка

Нагадаємо, що архітектор-проєктант київського метро, Валерій Гнєвишев, висловлював сумніви щодо початку будівництва метро на Троєщину під керівництвом Віталія Кличка. Він стверджує, що проєктна документація для перших п’яти станцій Подільсько-Вигурівської лінії була підготовлена інститутом Укрметротонельпроєкт і представлена меру. Мер відправив усі наробітки на доопрацювання.

Крім того, Інформатор повідомляв, що київське метро оновлює голос у вагонах. Нові радіоінформатори для поїздів обійдуться майже у 4 млн грн і з’являться до кінця 2026 року.

Від admin

З приводу питань по сайту та реклами звертайтесь на info@lybid34.kiev.ua | Увага! Адміністрація сайту не несе відповідальності за розміщений контент на сайті, весь контент було взято з відкритих джерел.