«Ми працюємо. Зараз ми не активізуємо законодавство, оскільки будь-які такі ініціативи можуть викликати суспільний резонанс в контексті майбутніх виборів», — підкреслив він.

Він зазначив, що тепер фокус зосереджено на вирішенні основних питань організації виборчого процесу: участь військовослужбовців, можливість голосування для українців за кордоном, забезпечення доступу міжнародних спостерігачів та фінансування виборів.

У березні 2025 року голова Центральної виборчої комісії Олег Діденко повідомляв, що чинне законодавство встановлює чіткі терміни для проведення виборів після завершення воєнного стану: парламентські вибори — через 60 днів, президентські — через 90.

Разом з тим, нові виклики, пов’язані з повномасштабною війною, вимагають адаптації виборчих процедур.

Також у парламенті зареєстровано законопроєкт № 13464, який потенційно дозволить організувати вибори під час дії воєнного стану. У пояснювальній записці до документа вказується, що його мета полягає в адаптації виборчого законодавства до реалій війни.

25 червня результати спільного дослідження показали, що 57,6% українців вважають, що, якщо переговори з країною-агресором РФ завершаться тимчасовим припиненням бойових дій та зняттям воєнного стану, вибори в Україні потрібно проводити.

Від admin

З приводу питань по сайту та реклами звертайтесь на info@lybid34.kiev.ua | Увага! Адміністрація сайту не несе відповідальності за розміщений контент на сайті, весь контент було взято з відкритих джерел.