У червні експорт рідкісноземельних магнітів з Китаю до США збільшився більш ніж у шість разів у порівнянні з травнем, що вказує на різке відновлення поставок важливих мінералів, необхідних для виробництва електромобілів та вітрових турбін, після укладання торговельної угоди між Китаєм і США.
Про це повідомляє Reuters.
Згідно з даними Генеральної митної адміністрації, опублікованими в неділю, обсяг експорту з найбільшого у світі виробника рідкісноземельних магнітів до США в червні досяг 353 метричних тонн, що на 660% більше, ніж у травні.
Це відбулося після укладення в червні угод для вирішення питань, пов’язаних з поставками рідкісноземельних мінералів і магнітів до США, а також після оголошення Nvidia про наміри відновити продажі своїх мікросхем H20 AI до Китаю.
Китай, який забезпечує більше 90% світових постачань рідкісноземельних магнітів, у квітні вирішив включити кілька рідкісноземельних товарів до свого списку експортних обмежень у відповідь на мита США.
Різке падіння поставок у квітні й травні, спричинене тривалим очікуванням отримання експортних ліцензій, спричинило занепокоєння серед світових постачальників, що змусило деяких автовиробників поза Китаєм частково зупинити виробництво через дефіцит рідкісних матеріалів.
Минулого місяця Китай загалом експортував 3188 тонн рідкісноземельних постійних магнітів, що на 157,5% більше, ніж 1238 тонн у травні.
Нагадаємо, деякі чеські компанії продовжують експорт товарів до Росії незважаючи на санкції ЄС, і наразі ведеться розслідування щодо їх дій.