Сонце тепер забезпечує енергією дитсадок у Козинцях, що входять до Ірпінської громади, і це лише частина серйозних перетворень. Це вже друга споруда дошкільного навчального закладу, яка має автономну сонячну енергосистему. Наразі до енергоефективності додалося також оновлення зовнішнього вигляду будівлі.

Про бажаною незалежності дитсадка “Івасик-Телесик” від перебоїв з електроенергією повідомляє ITV. Систему складають фотоелектричні панелі загальною потужністю 16,6 кВт, інвертори на 18 кВт і акумулятори з ємністю 45 кіловат-годин. Таке обладнання дозволяє закладу функціонувати навіть у разі відключення електропостачання, що суттєво знижує витрати на електроенергію.

У щитовій встановлені три інвертори з потужними накопичувачами енергії власного виробництва компанії “GREEN SYSTEM”. За словами директорки садка Ольги Таращенко, нова система є набагато зручнішою та безпечнішою від дизельного генератора, який раніше вимагав постійного завезення пального з Ірпеня, його заправлення та зберігання. Тепер дитячий садок отримує чисту енергію з сонця, значно економлячи на рахунках за електроенергію та роблячи крок до екологічного майбутнього.

Проєкт реалізовано за підтримки німецької громади, яка має свою вітроелектростанцію та вирішила профінансувати відновлювальні джерела енергії в Україні, а також завдяки Всесвітній та Українській вітроенергетичним асоціаціям і благодійникам. Це вже другий садок у громаді, який отримав автономну систему; першим став “Джерельце” в Ірпені. У 2022–2023 роках громада також отримала три мобільні сонячні станції для місцевих амбулаторій.

Окрім енергомодернізації в “Івасику-Телесику”, триває масштабний капітальний ремонт. Раніше на території було облаштовано сучасне протирадіаційне укриття за підтримки уряду Литви. Тепер фасад утеплено мінеральною ватою, встановлено нову покрівлю замість старого шиферу, а також нові вікна та оновлено вхідну групу.

Ремонтні роботи ведуться у партнерстві з благодійниками, які надають будівельні матеріали, а оплату праці забезпечує міськрада. Як зазначають у громаді, така співпраця дозволила значно здешевити проєкт. За словами директорки закладу, нові умови відчутні одразу: після сорока років занедбаності стало тепло, а діти під час холодів можуть перебувати у групах без верхнього одягу.

На Київщині дві школи, що постраждали під час окупації, стали енергонезалежними

Інформатор розповідав, що два учбові заклади у Київській області тепер отримують світло на випадок блекаутів. Йдеться про Бобрицьку гімназію Великодимерської селищної ради у Броварському районі та Немішаївський ліцей № 2 у Бородянському районі. Тут встановили гібридні сонячні станції з системами збереження енергії, які дозволяють не переривати навчальний процес під час відключень і знижувати витрати на оплату рахунків за електроенергію. Обидва навчальні заклади постраждали під час окупації на початку повномасштабної війни, але були відновлені, а наразі стали енергонезалежними.

Також ми повідомляли, що в Бучанському районі на Київщині розпочали встановлення сонячних електростанцій на амбулаторіях Бучанського центру первинної медико-санітарної допомоги. Спочатку в селі Мироцьке, де на даху медзакладу вже змонтована сонячна електростанція потужністю 15 кВт. Завдяки цьому обладнанню, амбулаторія отримала не тільки енергонезалежність, а й можливість знизити витрати на енергоресурси.

Від admin

З приводу питань по сайту та реклами звертайтесь на info@lybid34.kiev.ua | Увага! Адміністрація сайту не несе відповідальності за розміщений контент на сайті, весь контент було взято з відкритих джерел.