Незабаром Київський обласний центр підготовки населення до національного спротиву зможе приймати більше охочих. Кількість цивільних, які прагнуть навчитися тактичній медицині, вогневій підготовці та військовій топографії, постійно зростає. Це і стало причиною зведення нової навчальної локації.
Про те, що на Київщині активно будують новий навчальний центр для підготовки цивільних до національного спротиву, заявив голова КОВА Микола Калашник. Процес створення додаткової інфраструктури триває: облаштовують полігон, смугу перешкод, місця для групових занять та вогневої підготовки. У вересні тут планується прийняти перших студентів курсів.
Центр функціонує з початку 2023 року і вже навчив понад п’яти тисяч людей. Нещодавно завершився третій базовий курс 2025 року, що тривав сім тижнів. Більше ніж 100 мешканців області здобули знання й навички з 17 дисциплін — від тактичної медицини до зв’язку. Унаслідок значного зростання попиту наразі на одне місце претендує до шести осіб, тому було вирішено розширити можливості навчання.
Навчання відбувається безкоштовно. Пропонуються два базові формати: семитижневий курс на 100 годин і чотиритижневий на 45 годин. Заняття проходять у вихідні, але для колективів можуть бути доступні також будні. Учасники мають бути повнолітніми і зобов’язані дотримуватися правил безпеки, субординації та конфіденційності.
Програма включає 17 дисциплін, серед яких — тактична медицина, вогнева підготовка, тактика, виживання, інженерна справа, робота з БПЛА, заходи з РХБЗ та військова топографія. Значна частина навчання відбувається на полігоні, хоча теоретичний блок також насичений: лекції з міжнародного гуманітарного права, протидії ІПСО, військової англійської.
Біля Вишгорода відновлюють міст через Тетерів, а в Макарові – будинки для родин, що втратили житло
Нагадаємо, Інформатор уже повідомляв про підготовку майданчиків для будівельної техніки у Вишгородському районі на Київщині, де почався демонтаж залізобетонних балок моста через річку Тетерів. Міст отримав значні пошкодження в березні 2022 року під час бойових дій — в результаті влучань одна залізобетонна прогонова структура була повністю зруйнована, інші — критично пошкоджені. Наразі тут тривають активні роботи з демонтажу, а паралельно створюються майданчики для будівельної техніки.
Також ми інформували, що в рамках обласної програми відновлення приватного житла в Макарівській громаді завершується будівництво нових домівок для родин, чиє єдине житло було знищене на деокупованих територіях. Наразі йдеться про 10 нових будинків, які збудували на місцях зруйнованого житла. Тож люди, які втратили домівки внаслідок російської агресії, зможуть залишитися на своїх землях.