19 липня 2025 року у Києві термінова евакуація пройшла у ТРЦ River Mall. Наразі не оприлюднено точних причин для евакуації відвідувачів. Існує ймовірність, що надійшло повідомлення про замінування.
Про надзвичайну ситуацію в ТРЦ повідомили київські спільноти. Судячи з зображень, опублікованих у соціальних мережах, відвідувачі залишили будівлю на Дніпровській набережній, 12, хоча деякі з них чекали біля входу. Представники River Mall поки що не коментують цю ситуацію. Пабліки стверджують, що евакуація сталася “з технічних причин”.
В Ірпені ТРЦ не лише мінують, а й вимагають гроші: чому залежить такса
Середина липня обернулася серією лжемінувань від невідомих кібертерористів у Ірпені. Зокрема, 18 липня анонімні зловмисники заявили про мінування кількох ТРЦ, центрального ринку та автостанції. Вони також стверджували, що взяли заручника, залишивши свій номер телефону та вимагали зв’язуватися з мером міста для отримання подальших інструкцій.
“Бомби заховані в людних місцях. Вірте, вони можуть забрати сотні життів. У нас в заручниках одна впливова особа. Її родині ми попередили, що звернення до поліції – це погана ідея, яка може призвести до трагічних наслідків. Ми вимагаємо відкуп”, – йшлося у повідомленні.
За каждий з об’єктів мінери просять кругленькі суми. “Тариф” терористів, ймовірно, варіюється залежно від статусу та відвідуваності певної локації. Чомусь центральний ринок в Ірпені має низьку вартість – 50 тисяч доларів, тоді як за інші об’єкти, такі як ТРЦ “WhiteHouse”, “Жираф” та “Ірпінь Сіті”, просять по 100 тисяч.
Поліція офіційно не підтвердила реальність загроз, однак усі згадані об’єкти перевіряються вибухотехніками. Такі випадки класифікуються як “кібермінування” – форма терористичного впливу з використанням електронних засобів. Мета – дестабілізація, посилення тривоги громадян і витрати на реагування.
Хвилі псевдомінувань
У Дніпрі 8 травня 9-річний хлопчик “замінував” школу. У результаті цього “жарту” батьків дитини притягнули до адміністративної відповідальності за статтею 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення, що передбачає штраф до 5000 гривень за неналежне виховання дитини.
У лютому у Києві правоохоронці затримали чоловіка, який нібито замінував одну із будівель в урядовому кварталі. Перед тим він зателефонував на спецлінію “102” і заявив про вибухівку у середмісті. Приміщення і прилеглу територію перевірили, але інформація не підтвердилася.
На кінець минулого року Україну охопила масштабна хвиля псевдомінувань, і всі повідомлення виявилися неправдивими.
Перед цим хвиля повідомлень про мінування шкіл прокотилася 14 жовтня 2024 року. Згідно з даними Інформатора, повідомлення про мінування надходили з Києва, Житомира, Сум, Вінниці, Львова, Запоріжжя та інших міст.