В Ірпені завершено капітальний ремонт житлового будинку в комплексі “Ірпінські Липки”. Ремонтні роботи тривали з червня 2023 року до квітня 2025 року. Нині до житлового комплексу, що став одним із головних символів російського вторгнення та його наслідків, повернулися понад 700 мешканців.
Цей проєкт став можливим завдяки підтримці державної платформи UNITED24, повідомив голова Київської ОВА Микола Калашник у Facebook. Загальна вартість виконаних робіт склала 48,3 млн грн. Солідна сумма, але відновлено 10–12-поверховий будинок на 201 квартиру загальною площею майже 12 тис кв м, де проживає понад 700 осіб. У будинку після відновлення забезпечено зручний безбар’єрний доступ для маломобільних мешканців.
“Наше завдання — не просто відбудувати, а зробити краще, ніж було. Люди мають повернутися до своїх рідних домівок”, — наголосив Калашник.
Ірпінь зазнав значних руйнувань під час бойових дій у 2022 році, коли було знищено 75% міста, а понад 10 тисяч людей залишилися без житла. Проте, завдяки зусиллям, він поступово відновлюється. Вже відремонтовано сотні багатоквартирних та приватних будинків.
“Загалом по області війна пошкодила понад 30,8 тисячі об’єктів. Завдяки міжнародній підтримці та державним програмам ми вже відновили понад 20,3 тисячі з них. Робота триває – і ми не зупиняємося”, – підкреслив очільник ОВА.
“Ірпінські Липки” показували всім іноземним делегаціям
Житловий комплекс, який відновили в Ірпені – один із головних символів російського вторгнення та його наслідків, принаймні, на Київщині. Комплекс з доволі дорогим житлом, побудований у 2012-2014 годах, та сусідні будинки зазнали значних пошкоджень внаслідок російських обстрілів під час боїв за Ірпінь.
Зокрема, навпроти ЖК розбомбили приватний сектор. На ділянці близько одного кілометра між Гостомельським шосе, вулицями Северинівською і Багірова ворог повністю або частково знищив до 100 приватних будинків і понад 700 квартир.
Цей знищений квартал біля Гостомельского шосе став символом варварського руйнування росіянами мирного міста. Після визволення Ірпеня саме цей район із розбитими будинками найбільше відвідували офіційні делегації з різних країн світу – тут були десятки лідерів країн та офіційних осіб. Зокрема, зруйновані житлові будинки й інфраструктуру у 2022 році оглянув Держсекретар США Ентоні Блінкен, а генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш після огляду руїн кварталу написав у твіттері: “Я уявляю свою сім’ю в одному із цих будинків, тепер зруйнованих і чорних. Я бачу, як мої онучки в паніці тікають. У ХХІ сторіччі війна не може бути прийнятною”.
До речі, зруйновані будинки на Гостомельському шосе також стали декорацією для зйомок кліпу. Йдеться про пісню “Стефанія” гурту “Kalush Orchestra”, з якою Україна 2022 року здобула перемогу на Євробаченні.
Тендер на капремонт Охматдиту оголосили, але сума знову змінилася
Як повідомляв Інформатор, дитяча лікарня “Охматдит” на початку травня оголосила тендер на проведення будівельних робіт для сучасного лікувально-діагностичного корпусу. Очікувана вартість закупівлі становить 367,4 млн грн. при тому, що у квітні МОЗ України вказувало як орієнтир 396 млн грн. У МОЗ сподіваються, що сума під час тендеру ще більше зменшиться. Конкурсні пропозиції приймаються до 17 травня
Варто нагадати, що у липні 2024 року перший тендер на відбудову Охматдиту закінчився скандалом. Його скасували, бо переможцем стала компанія з одного із найдорожчих пропозицій. Але ця минулорічна найдорожча пропозиція була на суму 307 млн грн, що значно дешевше за цифри 2025 року.
Лікарня Охматдит зазнала ракетного удару РФ 8 липня 2024 року. Постраждав не лише новий корпус, а ще чотири об’єкти: хірургічне, токсикологічне, адміністративне відділення і трансформаторна підстанція. Їх також буде відбудовано або законсервовано.