Колишній “смотрящий” за Києвом і ексдепутат Київради Денис Комарницький, збіглий до Відня, ймовірно, отримував хабарі від забудовників квартирами. Принаймні, таке припущення можна зробити з майнового стану подружжя Комарницьких: протягом 2016-2018 років обидва володіли 110 квартирами у різних ЖК столиці. Продавали ж вони житло досить швидко, протягом днів чи тижнів з моменту набуття права власності, при цьому на угодах могли заробити приблизно 440 млн грн.
Про це йдеться у новому розслідуванні від “Слідство.Інфо”. Журналісти видання дослідили витяги з Держреєстру речових прав на нерухоме майно Дениса Комарницького та його дружини і виявили, що впродовж лише двох років, з 2016 по 2018-й, обидва володіли 110 квартирами у престижних новобудовах – проте зовсім нетривалий час. Так, у ЖК “Комфорт Таун” на лівобережжі Києва вони мали загалом 52 квартири. У ЖК бізнес-класу “Central Park” біля ст.м. “Либідська” – 48 помешканнями. А у преміальному ЖК “Tetris Hall” Ірина Комарницька володіла 10 квартирами.
Із тих-таки реєстрів вдалося довідатись, що обидва блискавично швидко продавали квартири – за лічені дні чи тижні. В роки, коли подружжя Комарницьких володіло квартирами у лише двох ЖК – “Комфорт Тауні” та “Central Park”, операції з нерухомістю могли принести їм понад 330 млн грн прибутку. Ще 10 помешкань у ЖК “Tetris Hall” могли збагатити їх ще на 110 млн.
Прикметно, що усі три перелічені ЖК, у яких подружжя мало великі обсяги нерухомості, були зведені одним забудовником – компанією KAN Development. Впродовж 2014-2015 років її засновник, Ігор Ніконов, був першим заступником міського голови Віталія Кличка. А вже опісля від’їзду Комарницького з України позиції Ніконова у “екосистемі” влади у місті лише посилились – Інформатор днями писав про це. “Слідство.Інфо” звернулося до пресслужби компанії за коментарем про набуття власності на квартири Комарницькими, втім, на запитання там не відповіли.
А от за номером телефону, який сам Денис Комарницький передав ще одному журналісту-розслідувачу, Михайлу Ткачу, відповідь таки вдалося отримати. Слухавку зняла дружина Комарницького, Ірина: вона була власницею загалом 62 квартир у новобудовах. Журналістам вона пояснила, що житло – “не хабар, а бізнес-діяльність”. При цьому пані Ірина не пояснила, у чому полягав бізнес-інтерес у масовій купівлі квартир і продажі вже за кілька днів або тижнів.
Зауважимо, що на самому початку каденції Віталія Кличка Денис Комарницький вже обіймав неформальну, але впливову посаду “потрібної людини” для забудовників. Оскільки сьогодні НАБУ підозрює його в участі у схемах із виділення землі під забудову, можна припустити, що квартири були способом своєрідного розрахунку за його послуги.
Вибирався через Румунію і вже просить притулок у Відні: як тікав з України Комарницький
Нагадаємо, нещодавно Інформатор писав про те, що колишній “смотрящий” за будівельною, земельною й дозвільною галузями у Києві, Денис Комарницький, просить у Відні політичного притулку. Якщо він його отримає (що досить нескладно для вихідців з України через війну), то зможе розраховувати й на захист від депортації до Києва – тобто виключить найгірший для себе сценарій подій. Став відомим також маршрут, яким він тікав з країни: Комарницький “брав штурмом” кордон з Румунією на Закарпатті.
Також ми розповідали, що Комарницький завинив 2 млн доларів колишньому забудовнику Максиму Микитасю (“Укрбуд”). Він відмовився повернути кошти, коли за того треба було вносити заставу, і не зважив навіть на фатальну хворобу його матері. А вже 2020 року, коли прийшов час корумпувати депутатів Київради, скористався коштами Степана Черновецького – сина ексмера Києва.