На вулицях Києва з’явилось більше автомобілів брендів Porsche та Rolls-Royce. Поки деякі намагаються позбутися вживаних Lamborghini, Aston Martin та Ferrari, інші активно інвестують у люксові автомобілі, незважаючи на війну та обмеження. Наразі столиця посідає перше місце за кількістю нових машин, що підлягають податковій категорії на розкіш.
Протягом перших п’яти місяців 2025 року в Україну ввезли 131 автомобіль, що підпадає під транспортний податок, за даними статистики Опендатабот, підготовленої Міністерством економіки України. 43% з них, тобто 56 автомобілів, залишились у Києві, що є найвищим результатом серед усіх регіонів. Ще 13%, а це 17 автомобілів, потрапило до Київської області, друге місце посіли Львівська та Одеська області, які отримали по 12 люксових автомобілів.
Хоча загальна кількість таких авто зменшилась більше ніж втричі в порівнянні з аналогічним періодом 2024 року, коли було ввезено 448 автомобілів, у столиці зберігся стабільний інтерес до преміальних марок. 2023 року імпорт розкішних автомобілів досяг рекорду – 584 одиниці за цей же період. Проте, в порівнянні з довоєнним 2021 роком, кількість дорогих автомобілів зросла на 42%.
Серед найпопулярніших брендів – Porsche та Mercedes-Benz. Цього року 63% усіх ввезених в Україну люксових авто складають Porsche, зокрема, Taycan (41%) та Cayenne E-hybrid (8%). Mercedes-Benz займає другу позицію з 21% від загальної кількості, в яких переважають моделі S 450 та S 580 4matic (разом 15%).
Найдорожчий автомобіль 2025 року зафіксували саме в Києві – це Rolls-Royce Cullinan Black Badge вартістю 700 тисяч доларів. Також в столиці з’явився Rolls-Royce Spectre за 600 тисяч доларів. Серед усіх нових автомобілів переважають електромобілі (47%) та гібриди (23%), а бензинові автомобілі займають лише 19% у цьому сегменті.
Власники таких автомобілів сплачують щорічний податок у розмірі 25 тис грн, якщо транспортний засіб випущено не раніше ніж п’яти років тому і коштує понад 3 млн грн. Київ став основним джерелом надходжень: за перші чотири місяці 2025 року кияни сплатили 26,5 млн грн з загальних 87,2 млн грн по Україні. До речі, перелік моделей, що підлягають податку, оновлюється щорічно, і наразі їх 338, в минулому році було 468.
Навесні кияни активно позбувалися спорткарів Lamborghini та Bentley
Інформатор повідомляв, що кількість елітних спорткарів та дорогих автомобілів європейських брендів, які виставлені на продаж у столиці, з лютого місяця в рази зросла. Таким чином, в квітні на онлайн-майданчиках та в шоурумах було представлено десятки розкішних італійських та англійських суперкарів.
Автопарк Lamborghini налічував до десятка одиниць – наймолодший (та найдорожчий) з них, Lamborghini Hurakan, лише два роки, був виставлений за 400 тис доларів, а найстаршій одиниці – 15 років, це ексклюзивний Lamborghini Gallardo (несмотря на вік, її пробіг складає лише 1 тис км, а її вартість – 285 тисяч доларів). Якщо підсумувати загальну вартість автомобілів, вона сягне вражаючої суми у 2,7 млн доларів, або понад 110 млн грн.
Також ми інформували, що в спальних районах Києва почали прибирати старі автомобілі, які довго залишались без руху або вже стали відвертим металобрухтом. Їх планують вивезти на безкоштовні майданчики за рішенням Ради оборони Києва. У той же час, автомобілі, які все ще необхідні власникам, можуть бути представлені для забрання в будь-який час.