Видобуток нафти в Мексиці знизився до найнижчого рівня з кінця 1970-х років, передуючи відкриттю величезного нафтового родовища Кантарел. Це може викликати серйозні труднощі для американських нафтопереробників, які значною мірою залежать від мексиканської нафти.
Про це інформує Bloomberg.
Згідно з інформацією агентства, в червні експорт мексиканської нафти досяг рекордно низьких показників — всього 529 тисяч барелів на день. Це зумовлено як зменшенням видобутку, так і запуском найбільшого нафтопереробного заводу країни Dos Bocas, який скорочує обсяги нафти, доступні для експорту на міжнародні ринки.
Ситуацію ускладнюють фінансові труднощі державної компанії Pemex. Вона заборгувала своїм постачальникам близько 20 мільярдів доларів, що призвело до призупинення контрактів і протестів у нафтозалежних регіонах.
Середній видобуток нафти в Мексиці станом на 2025 рік становить лише 1,62 мільйона барелів на день — найнижчий показник з 1979 року. Для порівняння, родовище Кантарел свого часу забезпечувало 35 мільярдів барелів нафти, тоді як нові поклади, такі як Zama, містять лише близько 800 мільйонів барелів.
Проблеми Мексики виникли в критичний момент для США. Постачання нафти до Сполучених Штатів з інших країн, зокрема з Венесуели та Канади, також скоротились через санкції та торговельні суперечки.
Нагадаємо, що з липня Україна розпочала імпорт природного газу за інтегрованим маршрутом Трансбалканського напрямку, що призвело до зростання добових обсягів імпорту на 42% у порівнянні з 30 червня.