На фоні ремонтів та закупівель для київського управління Пенсійного фонду, з’явилася інформація про зникнення понад 3,5 млн грн. Такі результати трирічної діяльності колишніх посадовців цього управління були виявлені правоохоронними органами та оперативниками Департаменту кіберполіції. Наразі слідство визначило ясний механізм розкрадань, а також перелік осіб, причетних до цього процесу.

Прес-служба прокуратури оголосила підозру шістьом членам організованого злочинного угрупування, які незаконно привласнили державні кошти в розмірі 3,6 млн грн, повідомили в Національній поліції. Зловмисники змогли “заощадити” на видатках, призначених для ремонтів приміщень, а також на закупівлі протипожежного та мережевого обладнання для комп’ютерної інфраструктури Пенсійного фонду у Києві. Йдеться про фігурантів, серед яких є тіньова керівниця підрядної компанії, інженер з технічного нагляду, два директори приватних підприємств та два працівники столичного управління Пенсійного фонду.

В ході слідства з’ясувалося, що у період з 2020 до 2023 року укладалися угоди через систему “Прозорро” на виконання ремонтних робіт та закупівлю обладнання. Для перемоги в тендерах підрядниця залучала контролюючі структури, після чого в актах виконаних робіт завищувалася вартість товарів та послуг, включаючи роботи з монтажу і постачання обладнання. Ці акти підписувалися посадовцями Пенсійного фонду, і після цього кошти переводилися на рахунки підрядників, частково обготівковувалися.

Правоохоронці зафіксували підроблення документів та схеми завищення цін. Всього було проведено 16 обшуків, під час яких вилучили чорнову бухгалтерію, документи, печатки та мобільні телефони. Внаслідок дій учасників схеми державний бюджет зазнав збитків на понад 3,6 млн грн, які були вкрадені не лише на ремонтних роботах адміністративних будівель Пенсійного фонду, але й на придбанні різноманітного обладнання.

Правоохоронні органи охарактеризували дії підозрюваних за кількома статтями Кримінального кодексу України, зокрема, йдеться про незаконне заволодіння майном шляхом зловживання службовим становищем, службове підроблення та використання фальшивих документів. Питання щодо запобіжних заходів наразі розглядається в суді. Учасникам організованої групи загрожує до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

У Києві викрили банду пенсіонерів: виготовляли фальшиві водійські посвідчення

Також нагадаємо, раніше Інформатор повідомляв про те, що у Києві правоохоронці виявили “добровільних помічників” сервісних центрів МВС. Фальшиві водійські посвідчення та документи на авто, які виготовляли шахраї, виглядали “справжніми”, але коштували всього кілька сотень доларів. Бізнес процвітав, поки кримінальна група не потрапила в поле зору поліції. З’ясувалося, що усі учасники є… пенсіонерами.

Також було повідомлено про те, що в Києві деякі категорії населення, зокрема, пенсіонери, можуть користуватися таксі за рахунок міського бюджету. Загалом протягом року можна “наїздити” до 124 годин комфортом, що більше, ніж достатньо для людей з обмеженими можливостями. Щоб скористатися послугами таксі, необхідно заповнити кілька документів та отримати спеціальний дозвіл від міської влади.

Від admin

З приводу питань по сайту та реклами звертайтесь на info@lybid34.kiev.ua | Увага! Адміністрація сайту не несе відповідальності за розміщений контент на сайті, весь контент було взято з відкритих джерел.