Європейський Союз закликає Китай припинити підтримку Росії у війні проти України та знайти баланс у торговельних відносинах із ЄС. У Брюсселі вважають, що Пекін не може одночасно зміцнювати співпрацю з Європою і залишатися “рятівним колом” для Кремля.

Про це повідомила верховний представник Європейського Союзу Кая Каллас.

Глава європейської дипломатії перед зустріччю зі своїм китайським колегою Ван І зазначила, що має намір закликати міністра закордонних справ Китаю, аби Пекін відмовився від ролі “рятівного кола” для Росії.

«Дозволити війні тривати в Європі, водночас прагнучи до більш тісних зв’язків з Європою, — це суперечливо, і Пекін має знайти відповідь на це питання. У світі, що зазнає змін, Китай повинен використовувати свої зростаючі можливості для захисту міжнародного права», — підкреслила Каллас.

Вважається, що ця зустріч в рамках Стратегічного діалогу в Брюсселі стане підготовчим етапом до саміту між ЄС і Китаєм наприкінці липня.

Верховний представник також вказала, що Китай залишається одним з найбільших торговельних партнерів ЄС, і що існують можливості для розвитку співробітництва в багатосторонніх питаннях, оскільки Китай не є “супротивником”. Проте у питаннях безпеки вона зазначила, що відносини стають все більш напруженими.

«Китайські компанії слугують рятівним колом для Москви, що дозволяє їй продовжувати війну проти України. Пекін проводить кібератаки, втручається в наші демократії і займається недобросовісною торгівлею», — зауважила Каллас, наголосивши на великій кількості питань, у яких, на думку ЄС, Китай має вжити конкретних заходів для покращення відносин із Брюсселем.

Крім того, Каллас звернула увагу на роль Китаю в Індо-Тихоокеанському регіоні, де, на її думку, дії проти Тайваню «створюють загрозу для стабільності». Вона сподівається на проведення дипломатичних переговорів для обговорення «складних питань» у двосторонніх відносинах з Китаєм.

«Ми є головним торговельним партнером Китаю, але він повинен налагодити збалансовану позицію щодо нас. Неприпустимо, щоб за партнери з Росією платили ми, а не Росія», — зазначила Каллас.

Минулого місяця стало відомо, що керівництво Європейського Союзу планує заборонити європейським компаніям співпрацювати з двома китайськими банками, що допомагали Росії обминати існуючі торговельні санкції.

Нагадаємо, незважаючи на результати угорського опитування, в якому, начебто, угорці виступили проти членства України в ЄС, Єврокомісія не вбачає причин для блокування переговорного процесу.

Від admin

З приводу питань по сайту та реклами звертайтесь на info@lybid34.kiev.ua | Увага! Адміністрація сайту не несе відповідальності за розміщений контент на сайті, весь контент було взято з відкритих джерел.