Київська рада планує провести голосування щодо перейменування ряду топонімів у столиці. Депутати затвердять це голосування через додаток “Київ Цифровий”, яке відбулося в квітні-травні 2025 року. Зелена зона на вулиці Прорізній отримає назву Музичного скверу, а ще одній локації на перетині вулиць Богдана Хмельницького та Олеся Гончара присвоять ім’я видатного українського мікробіолога Сергія Виноградського. Інший сквер назвуть на честь Імама Шаміля.

Проєкти рішень про перейменування чотирьох парків і скверів у Києві вже доступні на сайті Київради. Зокрема, сквер у Шевченківському районі буде названо на честь Імама Шаміля – лідера кавказького визвольного руху XIX століття, який деякий час мешкав у Києві. Мова йде про зелену зону між вул. Герцена і Овруцькою, яка нині не має назви.

Ще один сквер, розташований в центрі Києва, між будинками №4, 6 та 8 по вул. Прорізній, стане “Музичним”. Ця назва не випадкова, адже тут до 1941 року існував Музичний провулок, де панувало культурне життя: саме на цій вулиці розташовувалося Імператорське музичне училище, київська консерваторія та велика концертна зала. Тут виступали і навчалися видатні композитори та музиканти, але, на жаль, усе це зникло в полум’ї Хрещатика в вересні 1941 року, тож кияни потребують повернення пам’яті.

Третім парком, що теж планує змінити назву, стане “Юність” у Солом’янському районі. Стара назва, що має певний радянський відтінок, буде замінена на “Парк ім. Сергія Параджанова”, аби увічнити геніального українського режисера в київській топоніміці. Пропозицію подали Національний центр Олександра Довженка та Національна спілка кінематографістів України, яку мешканці підтримали в опитуванні на платформі “Київ Цифровий”.

Також, ще один сквер на розі вулиць Богдана Хмельницького та Олеся Гончара отримав ім’я українського мікробіолога Сергія Виноградського. Цю ідею висунула до КМДА Громадська організація “Рада з урбаністики Києва” ще у січні 2025 року, а кияни supportive факт.

Чим відомий для Києва Імам Шаміль, і чому мешканці Лаврської проти назви “вулиця Івана Мазепи”

Нагадаємо, що про опитування в мобільному додатку “Київ Цифровий” стосовно цих назв Інформатор інформував ще на початку травня 2025 року. Ми також розповідали, чому мешканці підтримали назву “Музичний сквер” на вул. Прорізній і чому Імам Шаміль є значущим для Києва.

Крім того, ми повідомляли, що мешканці Лаврської проти перейменування цієї вулиці. Опитування в “Києві Цифровому” мало на меті визначити, чи потрібно змінювати назву вулиці Лаврської, розділивши її на дві нові: частково – вулицю Івана Мазепи та частково – вулицю Новонаводницьку. Але місцеві жителі не бажають знову проходити процедуру зміни документів, оскільки багато хто з них вже пережив зміни назв раніше.

Від admin

З приводу питань по сайту та реклами звертайтесь на info@lybid34.kiev.ua | Увага! Адміністрація сайту не несе відповідальності за розміщений контент на сайті, весь контент було взято з відкритих джерел.