Київська міська військова адміністрація підписала угоду з благодійною організацією з метою залучення фінансування для ремонту укриттів у столиці. Це стало відповіддю очільника “військової” адміністрації, Тимура Ткаченка, на питання щодо ресурсів для відновлення занедбаних приміщень. Проте сума поки що невелика — попередньо планується залучити 2 млн євро від європейських бізнесменів.
Про залучення фінансів від благодійників повідомив у соціальних мережах начальник КМВА Тимур Ткаченко. Як зазначив, завдяки не бюджетним коштам можна буде розпочати процес відновлення занедбаних укриттів у Києві. Допомагатимуть партнери міста, зокрема благодійні організації, говорить він.
“Сьогодні Київська міська військова адміністрація підписала угоду з благодійною організацією “БФ “Джерело відродження України”. Фонд сприятиме залученню фінансування для ремонту укриттів. Маємо попередню домовленість про акумуляцію 2 млн євро від іноземних донорів, насамперед – європейського бізнесу”, — зазначив Ткаченко у публікації.
Голова КМВА зазначив, що в Києві налічується понад 4 тисячі укриттів, серед яких 512 бомбосховищ. За його словами, значна частина з них не відповідає санітарно-гігієнічним нормам. Тільки 125 столичних сховищ відповідають встановленим вимогам, і КМВА шукає можливості для ремонту більшої кількості укриттів.
“Ми можемо і будемо пришвидшувати цей процес. Закликаю відповідальний бізнес та громадський сектор долучатися до розробки та реалізації проєктів щодо співфінансування ремонту укриттів у столиці”, — додав Ткаченко.
Як Ткаченко звинуватив КМДА у саботажі захисту киян, та які отримав відповіді на Хрещатику
Нагадаємо, що нещодавно Тимур Ткаченко звинуватив “цивільну” адміністрацію Києва в саботажі питання захисту киян. Він заявляє, що адміністрація не займається створенням вуличних модульних бетонних укриттів, які були успішно реалізовані в Харкові, Одесі, Миколаєві, Дніпрі й Херсоні.
Також раніше ми повідомляли про відповідь Ткаченкові, яку надали у КМДА. Там стверджують, що місцева влада не має права вводити в експлуатацію мобільні укриття, а також не може маркувати їх як “Укриття” через законодавчі колізії. Ці споруди не можуть бути внесені до фонду захисних споруд, і в інших містах уже відкриті кримінальні справи з цього приводу. Тому не можна витрачати бюджетні кошти на їхні ремонти, додали у КМДА.