Валерій Карпунцов, народний депутат України у парламенті VII скликання від УДАРу і колишній соратник Віталія Кличка, висловив альтернативну версію подій 2013-2014 років, що перешкодили нинішньому меру Києва стати президентом. Як вже згадував Інформатор, поширена думка полягає в тому, що після падіння режиму Януковича Віталій Кличко, який мав найвищий рейтинг серед політиків, полишив можливість стати президентом на користь досвідченішого Петра Порошенка через “Віденську змову”. У ній брали участь кілька зустрічей із олігархом Дмитром Фірташем, за посередництва впливового тоді чиновника Сергія Льовочкіна. Ці поїздки до Відня мали місце в лютому-квітні 2014 року. Однак за версією Карпунцова, Кличко втратив цю можливість набагато раніше.
Загадковий іноземець із запрошенням
Свою версію подій Валерій Карпунцов опублікував у Facebook. Він розповів, що на початку 2013 року йому зателефонував знайомий і запитав про можливість зустрічі з “серйозним іноземцем”. Той хотів передати важливе запрошення Віталію Кличкові, але не довіряв поштовій доставці. Карпунцов спочатку намагався уникнути зайвої відповідальності, заявивши, що він – юрист, а не “міжнародник”, але аргумент знайомого виявився досить переконливим.
“Мені сказали, що не можуть довірити це там, де не будуть впевнені, що запрошення досягне адресата. А я – дуже близька та чесна людина, і тому я”, – поділився Валерій Карпунцов.
З іноземцем було вирішено зустрітися на Липках, біля будівлі комітетів Верховної Ради на вул. Садовій. Проте, у парламенті в той час відбувалися активні обговорення, і опозиційна фракція УДАРу призначила Карпунцова на важливу зустріч у спікера Володимира Рибака, що затримало його на дві години. Коли ж він нарешті зустрів іноземця, перепросив за затримку.
“Чоловік відповів: “Нічого страшного, але запам’ятай, що більшість людей, з якими ти був за столом, через рік не буде в політиці, вони – ніхто!” Це тоді здавалося абсурдним, але з часом пророцтва цієї людини справджувалися,” – зазначив Карпунцов.
Ім’я іноземця він не розкриває, але описує його як “високого та огрядного, зростом майже з Віталієм, стильно вдягненого, самовпевненого та стриманого”. Іноземний гість передав депутатові копію листа, просячи вручити його Кличкові особисто та не робити копій.
“Віталій обіцяв бути, але чомусь не приїхав”
Проте, тоді нардеп не сприйняв прохання серйозно: через звичайні справи він передав документи особі, що відповідала у фракції за міжнародні відносини, з проханням вручити їх Кличкові. Незабаром після цього іноземець знову зателефонував Карпунцову.
“Добрий день, – почувся голос, – ви не передали Віталію лист особисто, як я вас просив. Це погано. Віталій його не отримав, а натомість отримали інші люди, яких не планували запрошувати. Цю ситуацію потрібно терміново виправити,” – підкреслив іноземець.
Карпунцов був вражений, дізнавшись, що таємничий візитер знайомий з усіма подробицями в його фракції. Він дізнався у керівника партії, чи отримав Кличко листа, і, отримавши негативну відповідь, організував особисту зустріч Кличка з іноземцем. Це спілкування відбулося біля Кабміну, де той передав листа особисто опозиційному лідерові, повідомивши, що у червні 2013 року його запрошують на важливу зустріч у Великобританії, і Кличко мав би обрати тему для виступу.
“Віталій, взявши запрошення, обіцяв бути, але чомусь не поїхав. Він пізніше пояснив, що його радник з міжнародних справ відмовився їхати. Це було 61-ше засідання Більдерберзького клубу у готелі поблизу Лондона,” – поділився Валерій Карпунцов.
На думку екснардепа, такою поведінкою, обіцяючи й не приїжджаючи, Кличко втратив шанс стати “політиком номер один” в Україні та вийти на міжнародну арену, що було б природнім для повноцінного опозиційного лідера. В результаті, після Революції Гідності президентом став Петро Порошенко, хоча Кличко мав значно кращі шанси (він міг би перемогти Порошенка, якщо не в першому, то у другому турі).
“До речі, особа, що відмовила Кличкові відвідувати зустріч Більдерберців, і дотепер працює в парламенті, тільки вже у фракції Петра Порошенка, оскільки Віталій Кличко більше не має своєї фракції у Верховній Раді,” – іронічно зазначив Валерій Карпунцов.
Цікаво, що у фракції партії Європейської Солідарності у Верховній Раді є кілька перебіжчиків з УДАРу, зокрема Ростислав Павленко та Марія Іонова, яка відповідала за міжнародні відносини у Кличка.
Що таке Більдерберзький клуб?
“Клубом” дана організація називається умовно. Це щорічна приватна конференція, куди збираються 120-150 представників еліти з Європи та США, які є представниками різних секторів: промисловості, фінансів, науки та ЗМІ. Перша зустріч відбулася в 1954 році, а з того часу їх проводять у дорогих готелях по всьому світу: в ЄС, а кожні чотири роки – у Канаді та США. Найменування клуб отримав від готелю “Більдерберг” у Нідерландах, де відбулася перша зустріч.
Згідно з даними Вікіпедії, актив Більдерберзького клубу становить 383 осіб, серед яких 128 американців, а решта – європейці та азіати. Штаб-квартира клубу розташована в Нью-Йорку. Зустрічі проходять у умовах абсолютної секретності за особливими запрошеннями – саме таке запрошення отримав Віталій Кличко. Безпекові питання регулюються країною, де відбувається зустріч, так як учасниками є президенти, монархи, канцлери, прем’єр-міністри та керівники компаній.
Перелік питань, які обговорюються на таких зустрічах, публікується пізніше на офіційному сайті, але не більше. Будь-які нотатки чи заяви для преси заборонено розголошувати. Остання зустріч клубу пройшла два тижні тому у Grand Hotel у Стокгольмі з 12 по 15 червня 2025 року, де розглянули теми “Депопуляція та міграція” і “Авторитарна вісь” – координація між Китаєм, Росією, Іраном і Північною Кореєю як системний виклик західній гегемонії.
Україну на цій зустрічі представляв екс-міністр закордонних справ Дмитро Кулеба, що є показовим, оскільки він не є офіційним представником, на відміну від попередніх делегатів, як, наприклад, посол у США Оксана Маркарова.
Кличко намагається балансувати у Києві й помалу атакує Тимура Ткаченка
Нещодавно Інформатор повідомив, що Віталій Кличко перейшов в інформаційну атаку. Його партія УДАР запропонувала змінити законодавство, щоб забезпечити функціонування органів місцевого самоврядування після закінчення їхніх повноважень. Крім того, партія пропонує усунути дублювання владних повноважень між місцевими органами та військовими адміністраціями.
Міський голова Києва також провів розширену зустріч із заступниками й головами районних адміністрацій, обговорюючи питання життєдіяльності міста під час війни, підготовку до опалювального сезону та нового навчального року. При цьому Кличко запросив як своїх людей в КМДА, так і районних керівників, які формально підпорядковуються йому, але насправді належать до управлінської вертикалі президента та ТКВА.