Металургійна корпорація «ArcelorMittal», найбільший металургійний комбінат України, висловила своє занепокоєння стосовно високих цін на електроенергію в державі, стверджуючи, що це істотно ускладнює їхню конкурентоспроможність. Генеральний директор «ArcelorMittal Кривий Ріг» Мауро Лонгобардо зазначив, що компанія може переглянути свою діяльність в Україні.

Цю інформацію Лонгобардо поділився в інтерв’ю виданню «Delo.ua».

«Ціни на електроенергію зросли до рекордних рівнів. Ми споживаємо 250 МВт-год, і наші додаткові витрати на електрику складають $200 млн на рік. Такі тарифи на електрику ставлять під загрозу наш бізнес. Вони вже перевищують європейські ціни», — відзначив Лонгобардо.

Він навів приклад: у червні середня вартість електроенергії для комбінату становила $135/МВт-год, тоді як у країнах ЄС ціни були нижчими за $100, а у Франції, де активно розвивають ядерну енергетику, — $40/МВт-год.

Компанія не має можливості перенести ці витрати на покупців, бо ціни на сталь визначаються на світовому ринку, тож сподівається на активне втручання з боку уряду.

«Ми не проти того, щоб енергетичні компанії реалізовували певну маржу, але якщо собівартість складає $10, а нам пропонують за $135 — це абсолютно неприпустимо. Це ті кошти, які ми повинні витратити для функціонування нашого бізнесу», – зазначив Лонгобардо.

Він також попередив, що «ArcelorMittal Кривий Ріг» може знову зазнати збитків за підсумками року, якщо Кабінет міністрів не відреагує. «І, можливо, ми переглянемо своє майбутнє в Україні», – підкреслив генеральний директор.

«Ми, як група, бачимо своє місце в Україні, отже, комбінат вже отримав фінансову підтримку в розмірі $1 млрд від материнської компанії. Проте інші також повинні зрозуміти важливість співпраці. Ми не можемо витрачати кошти, щоб зрештою залишити їх комусь іншому», – додав він.

За словами Лонгобардо, підприємство розглядає ініціативи щодо встановлення вітрових генераторів чи сонячних панелей, але їх буде недостатньо, щоб задовольнити весь попит.

«Ще одна альтернатива, яку ми зараз аналізуємо, стосується можливості побудови малого ядерного реактора. Ми обговорювали це з «Енергоатомом», і вони шукають потенційні місця для встановлення таких реакторів у майбутньому. Ми дуже зацікавлені в реалізації цього проекту, але наразі знаходимося на ранньому етапі, і будівництво може зайняти мінімум п’ять років», – зазначив він.

Нагадаємо, «АрселорМіттал Кривий Ріг», найбільший гірничо-металургійний оператор країни, висловлює занепокоєння через зміни, внесені АТ «Укрзалізниця» до плану формування поїздів та відповідне збільшення тарифної відстані.

Від admin

З приводу питань по сайту та реклами звертайтесь на info@lybid34.kiev.ua | Увага! Адміністрація сайту не несе відповідальності за розміщений контент на сайті, весь контент було взято з відкритих джерел.