Лист, який підписав прем’єр-міністр Денис Шмигаль, що стосується можливого негативного впливу відставки Олексія Чернишова на діяльність уряду, був підготовлений менш ніж за одинадцять годин. Цю швидкість відзначив журналіст Михайло Ткач, що викликало сумніви щодо можливого впливу міністра на прем’єра.
Про це повідомив журналіст Михайло Ткач.
Лист, підписаний Шмигалем, був представлений на засіданні Вищого антикорупційного суду ввечері 1 липня. Адвокати Чернишова продемонстрували його, стверджуючи, що його відставка негативно вплине на продуктивність уряду та Міністерства національної єдності.
Суддя зазначив, що Кримінально-процесуальний кодекс України не передбачає надання такого документа і припустив, що команда Чернишова могла спробувати засобом цього листа тиснути на суд. Адвокати це заперечили. Зрештою, суд відмовився відсторонити підозрюваного міністра від займаної посади.
Як повідомляє журналіст Ткач, адвокат Чернишова подав запит до Шмигаля 1 липня, і вже у той же день отримав відповідь. Цей факт також був відзначений прокурором під час засідання.
«Хочу підкреслити, що на запити НАБУ Кабінет Міністрів ніколи не відповідав настільки швидко. Оперативність надання відповіді на цей запит свідчить про те, що Чернишов і далі має можливість впливати, зокрема, навіть на прем’єр-міністра для отримання документів, які потрібні для його захисту. Також цікавим є, яким чином їм вдалося отримати цей лист, оскільки вказана помилка в адресі електронної пошти адвоката», — відзначив прокурор.
З документа, опублікованого Ткачем, видно, що у відповіді адвокату Олександру Тананакіну в графі електронної пошти зазначено «lexsandr» замість «alexsandr».
Адвокат Чернишова на засіданні зазначив, що він пояснював Кабміну необхідність якнайшвидшої відповіді. «Я не розумію, чому детектив був здивований, що адвокат може отримати такий лист. Так, я звертався до Кабінету Міністрів з відповідним запитом. Просив надати якомога швидше відповідь, згадавши, що у нас сьогодні засідання. Немає жодної таємниці. Хотів би підкреслити, що в Кабінеті міністрів є канцелярія, яка функціонує і дотепер. Детектив може скористатися її послугами», — зазначив Олександр Тананакін.
На це прокурор відповів: «Нам так швидко не надають відповіді».
Зауважимо, що для віцепрем’єра — міністра національної єдності Олексія Чернишова встановлено заставу в повному обсязі, визначеному ухвалою слідчого судді.
Вищий антикорсуд не задовольнив клопотання прокурорів про відсторонення віцепрем’єра — міністра національної єдності Олексія Чернишова від займаної посади.
Згідно з версією слідства, Олексій Чернишов разом із п’ятьма спільниками причетний до корупційної схеми, що мала на меті отримання хабарів та зловживання службовим становищем під час виділення земельних ділянок у Києві для забудови.
23 червня Чернишову оголосили про підозру у зловживанні службовим становищем та отриманні неправомірної вигоди в особливо великому розмірі. Він став шостим підозрюваним у справі про корупційну оборудку в будівельному секторі. Це стосується його діяльності на посаді міністра розвитку громад і територій (березень 2020 — листопад 2022 року).
За даними слідства, Чернишов посприяв одному з забудовників у отриманні ділянки для будівництва житлового комплексу в Києві. Його дії кваліфікуються за ч. 2 ст. 15, ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 364, ч. 4 ст. 368 КК України, йому загрожує до 12 років позбавлення волі.
27 червня суд обрав Чернишову запобіжний захід у вигляді застави у 120 мільйонів гривень. Міністр охарактеризував цю суму як «величезний виклик».
Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду (ВАКС) залишила чинним запобіжний захід для колишнього радника міністра розвитку громад і територій Олексія Чернишова — Максима Горбатюка. Він продовжує перебувати під арештом у справі про корупцію.