Європа володіє достатніми фінансовими та промисловими ресурсами для того, щоб здолати Кремль і чітко дати зрозуміти, що Росія не зможе захопити Україну. Це можливе навіть за умов призупинення постачання озброєнь від США.
Про це повідомляє видання The Telegraph.
У статті зазначається, що США вже надали Україні близько $66 мільярдів військової допомоги і залишаються її головним донором. Проте нові постачання зупинені. Видання підкреслює, що «ніхто не вірить», що «наймогутніша армія у всій історії дійсно не має чим поділитися» — це швидше сигнал для підтримки руху «Make America Great Again».
The Telegraph припускає, що президент США Дональд Трамп вважає себе успішним миротворцем на Близькому Сході та не прагне знову втягуватись у конфлікт в Україні. Автори не виключають, що критики Трампа можуть мати рацію у підозрі про вплив Кремля на Білий дім.
На цьому фоні стає очевидно, що саме Європа повинна забезпечити Україні справедливу мирну угоду. Це зовсім не є чимось нереальним, оскільки сукупна військова міць європейських держав значно перевищує російську.
«Європа має фінансову та промислову міць, щоб легко здолати Кремль та дати зрозуміти, що вони ніколи не зможуть захопити Україну», — йдеться у статті.
Також зазначається, що Трамп фактично самоусунувся, а прем’єр-міністр Великої Британії, котрий нещодавно робив агресивні заяви, тепер зосередився на внутрішній політичній боротьбі у своїй партії.
Путін і його «крихка нафтова автократія» не мають ресурсів, щоб подолати об’єднану Європу — одну з провідних економічних сил світу. Захід має бути рішучим і чітко показати, що більше не має наміру поступатися.
«Ми повинні поповнити ті запаси боєприпасів, які США хочуть залишити для себе — адже надання Україні озброєнь виявилось набагато більш економічно вигідним способом стримування Путіна, ніж звичайні засоби стримування», — підкреслює видання.
Нагадаємо, президент США Дональд Трамп ухвалив рішення про призупинення військової допомоги Україні після напруженої розмови з президентом Володимиром Зеленським. Вашингтон наголошує, що партнери мають «поділяти прагнення Трампа до миру».