У Ірпені зафіксували кадри нового фільму-розслідування, що висвітлює війну Росії проти України. Фільммейкер Джейк Свантко, американський кінематографіст та оператор-постановник, що вже здобув нагороду “Оскар” за документальну стрічку “Ікар”, присвячену системному вживанню допінгу спортсменами з Росії. Головними героями нової стрічки стануть мешканці модульного містечка, які втратили свої домівки внаслідок російської агресії, а війну в Україні Свантко вже спостерігав через свій об’єктив на самому її початку.

Знімав початок гібридної агресії навесні 2014 року

Інформація про старт знімання нової стрічки Джейка Свантко з’явилася в пресслужбі Ірпінської міськради на їхньому Telegram-каналі. Там представили кілька світлин зі знімального процесу, який відбувався в модульному містечку, де тимчасово проживають місцеві жителі, що втратили свої помешкання на початку повномасштабного вторгнення РФ до України. Їхні свідчення стануть частиною майбутнього розслідування американського фільммейкера.

Відомо, що дистрибуцію фільму забезпечить стрімінговий сервіс Netflix. Основні теми, які висвітлить документаліст, торкаються як безпосередньо агресії, так і її впливу на життя простих людей. Також значне місце в сюжеті займатиме тема обходу санкцій Російською Федерацією. Свантко планує детальніше дослідити це питання в США та Лондоні, куди знімальна група вирушить після завершення роботи в Україні. Загалом команда працюватиме в восьми країнах світу, повідомляють у міськраді Ірпеня.

Цікаво, що Джейк Свантко поки не коментує новий проєкт ані на своєму сайті, ані в соцмережах. Проте на своєму reels-роліку він розмістив компіляцію відео, відзнятих у різних локаціях – у тому числі в Україні, на самому початку гібридного конфлікту 2014 року. Тоді він зафіксував події буквально з обох боків барикад, знімав у Харкові, Києві та, можливо, в Криму для телеканалу PBS у рамках проєкту “Frontline” журналіста Джеймса Джонса. На жаль, частина матеріалів не збереглася на сайті мовника, проте в них йдеться про події на Євромайдані в Києві, а також про заворушення в Харкові.

У 2014-му Джейк Свантко, як відеооператор, буквально побував по обидві сторони барикад та побачив початок російської агресії. Фото: скріншоти з video свантко

Знімав відео для Nike та Удови Кліко

Судячи з “георгіївських стрічок” на учасниках мітингів та плакатів, йдеться про події 2014 року у Донецьку. Інші кадри демонструють військових у зелених форменних костюмах без розпізнавальних знаків, що, скоріше за все, є російськими військовими, які починали окупацію Криму навесні того ж року. Саундтреком для reel-відео стала композиція “My Way” Френка Сінатри, дозволяючи фільммейкеру самовиражатись: “я зробив усе так, як зрозумів (побачив)”.

Для Свантко ця робота – можливість заявити про себе як про режисера та постановника. Він спостерігає гібридну агресію в динаміці від самих початків до повномасштабного вторгнення. Більше того, масштабні проекти для нього не є новинкою. Він брав участь як оператор у створенні оскароносної документальної стрічки “Ікар” (2017-2018), яка присвячена темі системного вживання допінгу російськими спортсменами.

Ця стрічка також здобула нагороду у спеціальній номінації “нагорода Орвела” на Санденському кінофестивалі. За інформацією на сайті Свантко, ця нагорода була вручена фільму, який викриває “світ постправди, двозначності та альтернативних фактів”. Журі спеціально заснувало цю “орвелівську” номінацію для відзначення фільмів, які розкривають правду в епоху, коли правда стає товаром.

Серед інших значних тем, над якими працював Джейк Свантко, можна згадати розслідування переслідування та знищення Осами бін Ладена (“Полювання на людину”, 2013) та жахливе вбивство журналіста Вашингтон Пост Джамаля Хашкогі в консульстві Саудівської Аравії в Стамбулі (Дисидент, 2020). Серед його робіт також є співпраця над документальними стрічками для каналу HBO, а також для брендів, як-от Nike, журналу Time та елітного шампанського Veuve Clicquot.

Як київський балкон мало не вбив режисера зі США, а Кличко вплинув на його оскароносного колегу

Нагадаємо, нещодавно Інформатор повідомляв про те, що в Подільському районі Києва американський режисер Кріс Волтерс ледь не загинув через падіння балкона. Цей досвідчений фільммейкер, знаний у Голлівуді завдяки багатьом великим фільмам та рекламним роликам, прибув до України для документування війни. Однак найбільша загроза для його життя виникла в Києві, що знаходиться далеко від лінії вогню. Інцидент уже викликав політичні звинувачення, а сам режисер планує провести розслідування і звинувачує комунальні служби.

Раніше було згадано, що документальна стрічка “Кличко. Більше, ніж бій” відкрила Фестиваль документального кіно у британському Шеффілді у 2024 році. Її режисером є оскароносний Кевін Макдональд, що робить цю подію важливою для кіноманів, а також дозволяє Кличкам скористатися платформою для висловлення своїх політичних амбіцій. Судячи з інтерв’ю, проведеного з Макдональдом, вони вже реалізували свої задумки.

Від admin

З приводу питань по сайту та реклами звертайтесь на info@lybid34.kiev.ua | Увага! Адміністрація сайту не несе відповідальності за розміщений контент на сайті, весь контент було взято з відкритих джерел.