Міністр оборони України оголосив про старт роботи DOT-Chain Defence – нової цифрової платформи, що спрощує та пришвидшує постачання озброєння для наших Сил оборони. У цьому процесі візьмуть участь 10 бригад ЗСУ.
Про це повідомив Умєров у Фейсбуці.
«Сьогодні ми офіційно розпочали роботу DOT-Chain Defence – інноваційна цифрова система, що спрощує постачання озброєння для наших Сил оборони. Це свого роду маркетплейс зброї, розроблений для оперативного забезпечення фронту», – наголосив Умєров.
За його словами, у пілотному етапі братимуть участь 10 бригад ЗСУ, на що Міноборони виділило мільярд гривень Агенції оборонних закупівель. За ці кошти бригади зможуть замовити FPV-дрони через IT-систему Державного оператора тилу, а в майбутньому – й інші види БПЛА, засоби РЕБ, роботизовані комплекси.
«Кожна військова частина отримає можливість вибирати необхідні їй засоби для виконання завдань. При цьому Агенція оборонних закупівель забезпечуватиме фінансування та доставку без зайвої бюрократії. Постачання тепер відбуватиметься не протягом місяців, а всього за кілька тижнів», – пояснив міністр.
Також він підкреслив, що DOT-Chain Defence – це прозора, конкурентна і абсолютно цифрова система. Вона розроблена на основі моделі постачання їжі для армії, яка вже довела свою ефективність.
Міністр також нагадав, як функціонує система. Як він зазначив, принцип її роботи такий: військові самостійно обирають, замовляють і бронюють необхідні засоби, бачать терміни постачання, залишають відгуки та отримують швидкі відповіді; виробники отримують чіткий механізм співпраці з державою та армією, а також прямий зворотний зв’язок від військових; держава має змогу бачити реальні потреби фронту, приймає рішення на основі даних, підтримує розвиток ОПК та впровадження інновацій.
“Ми створюємо нову модель постачання зброї для наших захисників – гнучку, прозору та ефективну“, – заявив Умєров.
Війська путіна змінюють тактику, застосовуючи невеликі групи для проривів на передовій. Україна змушена реагувати, скорочуючи лінії оборони та створюючи малопомітні опорні пункти, що приховані від дронів, які заполонили небо.
Проте ця реформа стикається з хаосом і різноманітністю підходів до фортифікації: ситуація залежить від місцевих командирів. Крім того, постійний брак бійців суттєво знижує ефективність навіть якісно побудованих оборонних позицій.
На думку міністра оборони України Рустема Умєрова, поштовхом до зміни стратегії стала відмова росії від масованих атак із застосуванням бронетехніки на користь ударів малими групами за підтримки дронів.