Російська федерація активно розвиває свій оборонний потенціал та накопичує величезні запаси зброї, щоб продовжувати війну ще принаймні два роки. За інформацією британського видання The Telegraph, зростання виробництва, яке викликане розширенням ракетного заводу у Воткінську та вдосконаленням системи постачання, дозволить РФ запускати до 1000 ракет і безпілотників по містах України за одну ніч.
Про це інформує The Telegraph.
Диктатор Володимир Путін сподівається, що повторювані масовані атаки зможуть підважити моральний дух українського населення, виснажити оборонні сили Києва та зменшити рішучість Заходу у наданні подальшої підтримки.
«Вони намагаються націлитися на населені пункти, щоб зламати українську протиповітряну оборону (ППО), добре усвідомлюючи, що пріоритетом українських сил буде захист міст і критичної інфраструктури», — зазначив Майкл Кофман, провідний експерт з аналізу російських та українських військових дій.
The Telegraph повідомляє, що російська оборонна промисловість, підтримувана китайськими компаніями та успішно обходячи західні санкції, вже накопичила достатню кількість озброєнь для продовження конфлікту принаймні на два роки. Виробництво дронів зросло на 17% лише у травні.
Вразливість України посилилася після рішення США припинити постачання ключових видів зброї, частина з яких вже знаходилася у Польщі. Джерело The Telegraph в українській розвідці відзначило, що відсутність зенітних ракет Patriot може залишити великі міста, такі як Київ, без захисту.
«Є певні озброєння, які можуть постачати тільки США. Втрата ракет-перехоплювачів PAC-3 залишить раніше безпечні українські міста такими, що можуть зазнати нападу російських балістичних ракет», — додало джерело.
Сергій Кузан, голова Українського центру безпеки та співробітництва, попередив, що хоч передова ППО України залишається ефективною, цивільна інфраструктура стала більш вразливою.
«Призупинення постачання зі США — це виклик не лише на полі бою, але й на внутрішньому фронті. Російський повітряний терор посилюється з кожним місяцем і спрямований проти українських міст та їх мешканців», — сказав він в інтерв’ю The Telegraph.
Фабіан Хоффман, науковий співробітник проєкту Oslo Nuclear Project, зазначив, що світове виробництво ракет-перехоплювачів Patriot зростає, але лише половина з них призначена для Європи, що означає ще менше надходжень для України у найближчі роки.
Втім, як вважає видання, наразі немає ознак того, що Україні загрожує вичерпання систем ППО. Джерело, близьке до українських військових, зазначило: «Україна завжди прагне отримати більше, і причина цьому полягає в тому, що постійно потрібно планувати на майбутнє. Хоча Україна завжди шукає нові можливості постачання, її цілком задовольняють системи ППО на цей рік».
При цьому видання підкреслило, що Київ продемонстрував здатність завдати значного удару у відповідь, згадавши про грандіозну спецоперацію «Павутина» та інші удари по цілям в глибині Росії. Метою таких дальніх атак є підрив можливостей РФ для ведення масштабної повітряної війни.
Росія продовжує нарощувати свої військові можливості, і хоч нещодавно Путін пообіцяв зменшити витрати на оборону у 2026 році, мало хто в це вірить.
«Росія постійно оголошує про плани скоротити витрати на оборону. Це абсолютно не пов’язано з тим, що вони фактично планують робити», — підсумував Кофман.
Нагадаємо, агресор Росія визнала, що цілеспрямовано здійснила серію атак на ТЦК та СП в кількох регіонах України. Голова МЗС Росії Сергій Лавров закликав уряд Угорщини спільно боротися з «примусовою українізацією» як росіян, так і угорців в Україні.