На сайті Київської міської ради зібрала голоси петиція, у якій мешканці столиці просять владу ліквідувати КП “Київзеленбуд”. Цю петицію було створено ще на початку травня 2025 року, а формальною причиною стали випадки систематичного знищення здорових дерев в Києві. Відтоді комунальне підприємство стало епіцентром нових скандалів, зокрема, почало конфліктувати з мешканцями через формальний підхід до догляду за зеленими насадженнями; його співробітники з мотокосарками почали скошувати квітники, які мешканці висаджували біля своїх осель.

Станом на 7 липня 2025 року петиція з закликом ліквідувати КП “Київзеленбуд” вже зібрала понад 6 тисяч голосів. Це свідчить про те, що вона досягла необхідної кількості підписів для розгляду міською владою й обов’язково буде розглянута мером. На цей момент під документом підписано 6214 мешканцями Києва.

Варто зазначити, що петиція була “на межі” – її авторка, киянка Єлизавета Державицька, зареєструвала дану відозву ще 8 травня, тому на початку липня строк підписання спливав, а голосів для її ефективності ще не вистачало. Однак, останні події навколо КП “Київзеленбуд”, напевно, додали популярності цій петиції.

Головним аргументом за ліквідацію “зеленбуду” Державицька зазначила систематичне знищення здорових дерев. На її думку, комунальники роблять це, “прикриваючись доглядом за зеленими насадженнями”, а в результаті існує “загроза екологічному балансу міста та порушення прав киян на безпечне довкілля”. Як приклад наводиться вирубка дерев на вул. Кониського у Шевченківському районі Києва, поряд із садибою Зеленських, яка була знищена забудовником влітку 2024 року. Авторка вважає, що дерева знищили під приводом аварійності, щоб звільнити місце для зведення ЖК “Тургеневъ”.

“Це – яскравий приклад того, як екологічно цінні дерева знищуються в інтересах забудовників під прикриттям “озеленювальних” заходів”, - зазначено в петиції.

Серед вимог підписантів – ліквідація Київзеленбуду, незалежний аудит діяльності підприємства за останні п’ять років, припинення вирубки на вул. Кониського (раніше вул. Тургенєвська – ред.) і запровадження громадського контролю над роботами з зеленими насадженнями. Також просять заборонити омолодження дерев (так зване “кронування”), яке є насправді їхньою вирубкою.

Згідно з регламентом Київради, після набрання 6000 підписів петицію має розглянути профільна комісія, а потім – пленарне засідання міської ради. Відповідь на відозву повинна надати також особисто міський голова – він підписує цей документ для своїх профільних заступників, які, у свою чергу, досліджують доцільність прохання, викладеного у петиціях.

Справу про корупційні дії керівників Київзеленбуду передали до суду – які наслідки їх чекають

Нагадаємо, нещодавно Інформатор повідомив, що кількамісячне розслідування, присвячене масштабній корупції в “Київзеленбуді”, завершилося – справа передана до суду. За отримання мільйонних відкатів від підприємців на лаві підсудних опиниться вся верхівка комунального об’єднання. Тепер їм загрожує до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Також ми писали про те, що в Києві розпочалася неоголошена війна між мешканцями, які висаджують квіти на газонах біля будинків та доглядають за клумбами, і працівниками КО “Київзеленбуд”. Нещодавно зник квітник у Подільському районі – мешканці, що висаджували й доглядали рослини, побачили тільки тирсу. А спроба вчинити те ж саме на вул. Коцюбинського, біля будівлі “Роліту”, призвела до серйозного конфлікту між жителями й комунальниками, які встигли скосити половину квітника.

Від admin

З приводу питань по сайту та реклами звертайтесь на info@lybid34.kiev.ua | Увага! Адміністрація сайту не несе відповідальності за розміщений контент на сайті, весь контент було взято з відкритих джерел.