Київські митники запобігли спробі вивезти за кордон справжній археологічний скарб. Йдеться про намисто, елементи якого датуються І-VIII століттями. Хитрий контрабандист намагався приховати “історичні” частини намиста серед дешевих сучасних елементів, сподіваючись, що митники не звернуть уваги на їхню справжню цінність.
Про спробу незаконного вивезення археологічної цінності за кордон у поштовому відправленні повідомила Держмитслужба України. Митники виявили прикрасу під час перевірки міжнародної поштової посилки, яка прямувала до Німеччини з Білгород-Дністровського на Одещині. Відправник вказав, що пересилає “біжутерію”.
Проте митники запідозрили справжню цінність прикраси – на перший погляд, звичайного намиста. Його елементи здавалися занадто старими і коштовними. Намисто було надіслано на експертизу до Національного музею історії України, де археологи підтвердили: 16 із 35 намистин виявилися автентичними артефактами І-VIII століть.
“Результати приголомшили навіть експертів, адже 16 намистин знайшлися предметами археології, що належать до культурних цінностей. Подібні вироби відомі серед античних і черняхівських пам’яток давньоруської епохи. Виготовлені переважно з кольорового скла, вони мають характерну іризацію (райдужний блиск)”, – повідомили в Держмитслужбі.
Інші намистини були сучасними дешевими підробками; ймовірно, саме так відправник намагався приховати справжню цінність. Щодо нього вже було складено протокол про порушення митних правил за ст. 473 Митного кодексу України. Намисто було вилучено, і, напевно, його надалі передадуть до музейного фонду.
Раритетна кінокамера і моржові бивні: що ще знаходять митники у відправленнях
Митники у Києві зупинили вивезення до Чехії кінокамери “Конвас-автомат 1КСР” 1957 року випуску. Цей інструмент був відомий у свій час, адже на ньому знімали документальні фільми і навіть брали на борту радянських космічних кораблів “Восток”. Камеру вклали в одне з поштових відправлень, що прямувало до Чехії з Києва.
Київські митники також виявили у міжнародному поштовому відправленні шість частин бивнів моржа. Це вже другий унікальний зуб, який намагалися відправити з Києва до США за останній час, але і цього разу не вдалося через відсутність дозвільних документів. На жаль, для зручності пересилання рідкісний предмет був розпилений на три частини.