У Києві провели дослідження Житнього ринку, що є потенційною пам’яткою історії та архітектури. Після того, як у липні споруді офіційно відмовили у наданні охоронного статусу, фахівці здійснили обстеження будівлі, її підземних приміщень та околиць. Метою цього обстеження було виявлення справжньої цінності об’єкта, а також уточнення його складових і предметів, що потребують охорони.

Про результати обстеження Житнього ринку повідомили в Департаменті охорони культурної спадщини КМДА. Вони нагадали, що 3 липня 2025 року ДОКС вирішив не включати споруду до реєстру пам’яток, надіславши подану активістами документацію на доопрацювання. За словами пам’яткоохоронців, зауваження були враховані, і щоб уникнути непорозумінь, 8 липня було проведено нове обстеження.

Житній ринок досліджували спеціалісти Київського науково-методичного центру охорони, реставрації та використання пам’яток історії, культури й заповідних територій. Комісію очолили генеральний директор КНМЦ Олег Коляда, його заступниці Олена Мокроусова та Анастасія Горькова, головний архітектор ДІАЗ “Стародавній Київ” Сергій Груздо та інші експерти. Також до комісії входило керівництво КП “Житній ринок”.

Експерти обстежили будівлю ринку, підземний простір та прилеглі території. Як зазначили в ДОКС, основним завданням було уточнити цінність об’єкта, його складові та предмети охорони. Після завершення обстеження пам’яткоохоронці з КМДА запевнили, що розробник облікової документації внесе потрібні корективи та доопрацює матеріали для подання на розгляд Консультативної ради при ДОКС.

Як Житній ринок “прокатили” з охоронним статусом, і хто прагне отримати його у своє розпорядження

Нагадаємо, 3 липня Інформатор повідомив про те, що Житній ринок, одна з найпомітніших будівель Подолу, офіційно залишився без охоронного статусу. Тож подальші дії щодо цього важливого для Києва об’єкту знову “зависли у повітрі”. Остання інстанція, на яку сподівається громадськість — це Мінкульт, який має можливість надати ринку статус об’єкту культурної спадщини, тим самим захистивши його.

А наприкінці січня, коли протиріччя між усіма зацікавленими сторонами в експлуатації Житнього ринку загострилися, Інформатор підготував великий матеріал про всіх, хто має інтерес до споруди. Виявилося, що контроль над нею хочуть отримати кілька впливових груп — одна з них пов’язана з київським міським головою, інша — зі світу нових бізнесменів і інвестфондів. Насправді ж конфлікт розгортається між цими групами впливу, а всі обставини (і “робоча група” КМДА, і проект постанови від депутатів Київради про продаж) є піар-інструментами обох сторін.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. Також підписатися на канал у Viber можна тут.

Від admin

З приводу питань по сайту та реклами звертайтесь на info@lybid34.kiev.ua | Увага! Адміністрація сайту не несе відповідальності за розміщений контент на сайті, весь контент було взято з відкритих джерел.