НАЕК «Енергоатом» повідомляє, що дії Державної виконавчої служби (ДВС) можуть призвести до призупинення ремонтних робіт на енергоблоках атомних електростанцій, що створює загрозу для енергетичної безпеки країни.

Про це зазначила пресслужба компанії.

Згідно з інформацією, рішення щодо виключення «Енергоатома» з переліку підприємств, для яких виконавчі дії були призупинені на час воєнного стану, стало підставою для примусового стягнення ДВС 126 мільйонів гривень із рахунків компанії. Ці кошти повинні були бути використані для фінансування ремонтних робіт енергоблоків, проте вже вилучені.

«Енергоатом» наголошує, що списання коштів стосується лише заборгованості Запорізької АЕС, яка зараз під окупацією Росії і функціонує в умовах форс-мажору. У компанії попереджають, що подальші дії ДВС зі списання коштів можуть призвести до критичного фінансового стану підприємства.

Такі рішення ставлять під загрозу:

  • своєчасне завершення планових ремонтів на атомних електростанціях до початку опалювального сезону;
  • стабільну роботу енергоблоків, які забезпечують до 60% електроенергії країни;
  • виконання контрактів із міжнародними партнерами;
  • соціальні виплати для понад 30 тисяч працівників підприємства.

«Енергоатом» підкреслює, що не лише гарантує стабільну генерацію електроенергії, а й виконує програму покладених спеціальних обов’язків (ПСО), постачаючи населенню електроенергію за найнижчою ціною. Компанія вважає, що «в умовах війни таке рішення виглядає, щонайменше, безвідповідальним».

«Енергоатом» закликає терміново переглянути та скасувати відповідний наказ Мінстратегпрому, а також відновити статус підприємства критичної інфраструктури з збереженням мораторію на примусове виконання рішень, що стосуються операційної діяльності.

Як було повідомлено, у 2024 році «Енергоатом» отримав 1,3 мільярда гривень чистого прибутку. Порівняно з 2023 роком, виробництво електроенергії компанією у 2024 році зросло на 2% — до 53 мільярдів кВт-год. Цей показник також на 12% більший, ніж у 2022 році.

Наразі «Енергоатом» експлуатує дев’ять енергоблоків Південноукраїнської, Рівненської та Хмельницької АЕС з загальною потужністю 7880 МВт, розташованих на підконтрольній Україні території. Запорізька АЕС з шістьма енергоблоками ВВЕР-1000 загальною потужністю 6000 МВт після окупації 3–4 березня 2022 року не виробляє електроенергію з 11 вересня того ж року.

Нагадаємо, ситуація з продажем енергетики НАЕК «Енергоатом» приватній компанії, внаслідок якої компанія втратила 300 мільйонів гривень, вказує на причетність до схеми зловживань з торгівлею енергетики близьких до Офісу президента та самого глави держави осіб.

Від admin

З приводу питань по сайту та реклами звертайтесь на info@lybid34.kiev.ua | Увага! Адміністрація сайту не несе відповідальності за розміщений контент на сайті, весь контент було взято з відкритих джерел.