Незважаючи на успішні голосування, які відбулися на засіданні Київради 10 червня 2025 року, навряд чи вона зможе активно працювати протягом наступних двох літніх місяців. В апараті вже накопичилися тисячі готових до голосування проєктів рішень, що стосуються соціально важливих питань, зокрема — бюджетних аспектів. Перешкоджають роботі міської ради політична криза в Києві та питання кадрових змін: необхідно обрати секретаря та голову “земельної” комісії.

Про кризу в Київраді пише Геннадій Кривошея, очільник Громадської ради при КМДА. Він зазначає, що депутати навряд чи зберуться на голосування в літні місяці, оскільки у Київраді існують серйозні суперечності, і на засіданні 10 червня відкрилася нова більшість, що обіймає фракцію УДАР Віталія Кличка.

“В даний час у нас “висять” тисячі підготовлених проєктів рішень, які стосуються соціально важливих питань, зокрема й наповнення бюджету, які чекають місяцями/роками на розгляд та прийняття. Це — зрада, бути бездіяльними стосовно рішень, які критично важливі для життєзабезпечення столиці”, — написав Кривошея у Facebook.

Геннадій Кривошея також підкреслив, що однією з причин блокування роботи Київради є політична криза, яка наростає з лютого 2025 року, коли НАБУ провело операцію “Чисте місто”, виявивши великі корупційні схеми в КМДА та Київраді. Після цього секретар Володимир Бондаренко, пов’язаний із цими схемами, був змушений піти у відставку – він виконував вказівки тіньового “смотрящого” за земельними, будівельними й дозвільними сферами, ексдепутата міськради Дениса Комарницького.

На засіданні 10 червня стало очевидно, що політичні суперечності серед “Європейської солідарності” та УДАРу загострюються. У міськраді проголосували за недовіру до першого заступника голови КМДА Миколи Поворозника, фактично сформувавши нову більшість, в опозиції до якої опинився міський голова зі своїми депутатами. Віталій Кличко висунув кандидатуру Зої Ярош, депутатки від “Голосу”, на посаду секретаря, але інші фракції мають свою думку з цього питання.

“Місто та кияни не повинні страждати через корупційні дії чи політичні амбіції. Місто повинно функціонувати, особливо в умовах воєнного стану. Не можете обрати секретаря? Громадська рада готова запропонувати кандидатуру… Не можете обрати голову земельної комісії? Громадськість також готова запропонувати кандидатуру,” — зауважив Кривошея у своєму допису.

Серед інших проявів політичної кризи на Хрещатику, 36, Кривошея зазначив неспроможність комісій міськради до активної роботи, а також те, що апарат Київради не здійснює жодних дій, спрямованих на проведення сесійного засідання найближчим часом. У розділі “анонси пленарних засідань” на сайті міськради зараз порожньо, а у графі “графік засідань постійних комісій” написано “найближчим часом не заплановано жодного засідання”.

Плани Київради: перейменування парків та скверів, нові повноваження для Кличка

Нагадаємо, Інформатор повідомляє про плани Київради з різних медичних питань. У планах — голосування за перейменування ряду топонімів у Києві. Депутати затвердять результати голосування у застосунку “Київ Цифровий”, яке відбулося в квітні-травні 2025 року. Зелена зона на вул. Прорізній отримує назву Музичного скверу, ще одна локація на розі вулиць Богдана Хмельницького та Олеся Гончара буде названа на честь українського мікробіолога Сергія Виноградського. Ще один сквер буде називатися на честь Імама Шаміля.

Крім того, ми писали, що у міського голови Києва можуть з’явитися нові повноваження — призначати та звільняти помічників-консультантів депутатів Київради. У кожного депутата може бути до п’яти таких асистентів, вони працюють на громадських засадах і отримують жодної зарплати за свою роботу, в тому числі й самі депутати.

Від admin

З приводу питань по сайту та реклами звертайтесь на info@lybid34.kiev.ua | Увага! Адміністрація сайту не несе відповідальності за розміщений контент на сайті, весь контент було взято з відкритих джерел.