Новий план, хоча і стосується таких держав як Росія та Іран, переважно орієнтований на Китай.
Про це інформує The Washington Post.
Коли Роллінс відповіла на запитання, чи розглядає уряд США можливість повернення земель, придбаних китайськими інвесторами, вона зазначила, що «усі варіанти» перебувають у процесі обговорення в рамках зусиль, спрямованих на повернення власності. Вона також додала, що «дуже скоро» буде видано указ Білого дому. Під час спільної пресконференції з міністром оборони Хегсетом та міністром внутрішньої безпеки Ноєм Роллінс зазначила, що Міністерство сільського господарства США працюватиме з законодавцями штатів задля швидкого ухвалення законів, які заборонять нові покупки, з особливою увагою до земель, розташованих поблизу військових баз США.
На сьогодні частка китайських інвесторів у загальній площі сільськогосподарських земель США становить лише 0,0003% і неухильно зменшується — приблизно на 31% з 2021 року. Як свідчать дані Міністерства сільського господарства США, інвестори з Китаю наразі володіють 265 000 акрами землі в США, більшість з яких належить компанії Smithfield Foods, що була придбана WH Group, китайським конгломератом під керівництвом магната Вана Лунга в 2013 році.
У вівторок Smithfield оголосила про скорочення своїх земельних володінь до приблизно 85 тисяч акрів (34 тисячі гектарів), продавши за минулий рік понад 40 тисяч акрів (16 тисяч гектарів). Водночас компанія заявила, що більшість її продукції виробляється та споживається в США. У 2013 році компанія пройшла перевірку на відповідність вимогам національної безпеки, проведену Комітетом з іноземних інвестицій в США (CFIUS) при Міністерстві фінансів.
«WH Group не є китайським державним підприємством і не веде ніякої комерційної діяльності від імені китайського уряду», — зазначено в заяві компанії. В ній також указується, що Smithfield має контракти з більш ніж 1300 фермерами та на неї працює близько 34 тисяч людей в США.
Не зафіксовано жодного випадку, коли китайські компанії використовували сільськогосподарські земельні ділянки США для спостереження за військовими операціями. Проте федеральні органи задокументували спроби китайських спецслужб націлитися на американське сільське господарство. Минулого місяця двом китайським вченим висунули обвинувачення у контрабанді в США небезпечного грибка, який може пошкоджувати зернові культури, як повідомляє газета.
«Іноземні противники більше не можуть вважати, що ми не стежимо за ними», — підкреслив Гегсет у вівторок.
Він також додав, що Пентагон планує впровадити заходи, які забороняють продаж сільськогосподарських земель іноземним противникам поблизу військових баз, що допоможе забезпечити продовольче постачання американських військових, «особливо в надзвичайних ситуаціях».
Нещодавно в Києві китайські шпигуни намагалися незаконно вивезти до Китаю секретну документацію щодо українського ракетного комплексу “Нептун”. СБУ затримала їх.