Європейський Союз готується укласти тимчасову «рамкову» торговельну угоду зі США, умови якої можуть виявитися менш вигідними, ніж ті, що отримала Велика Британія.

Цю інформацію передає Financial Times.

Згідно з даними, Брюссель готовий погодитися на «взаємні» мита з боку американського президента на рівні 10 відсотків, що відповідає початковому митному ставленню, запровадженому для Великої Британії. Однак, дипломати зазначають, що ЄС не розраховує на такий же рівень доступу до ринку США для своїх товарів, як британська сталь, автомобілі та інші продукти, що підлягають галузевій політиці мит. Крім того, Дональд Трамп вимагає запровадження 17-відсоткових мит на сільськогосподарську продукцію ЄС.

Коли Лондон підписав свою першу угоду в травні, дипломати та представники ЄС критикували це рішення, вважаючи, що Велика Британія поспішила і погодила невигідні умови. Брюссель був більш впевнений, що його більший економічний вплив як найбільшого торговельного блоку в світі з часом дозволить йому вплинути на Білий дім. Проте, ЄС не наважився на дії у відповідь на дії США.

«Непряма відповідь на незаконні мита Трампа в квітні була помилкою, яка залишила Європейський комісії мало можливостей для зниження існуючих ставок», — прокоментувала Анна Кавацціні, голова комітету Європейського парламенту з внутрішнього ринку.

З іншого боку, британська команда під керівництвом Кіра Стармера зосередилася на швидкому укладенні угоди.

«Ми підійшли до цього як до ділової угоди, а не до торговельних переговорів. Ми діяли чесно, усвідомлюючи, чого намагаються домогтися США, порівняли наших людей з їхніми і проявили гнучкість», — прокоментував ситуацію один із британських чиновників.

Переговори між ЄС і США продовжуються, і обидві сторони очікують укладення угоди вже цього тижня. Трамп зазначив, що «лист» може бути погоджено протягом декількох днів. У разі незавершення угоди митні збори на товари з ЄС з 1 серпня зростуть до 20% або 50%. Один з дипломатів зазначив, що зниження мит до 10% вже вважається успіхом.

Джерела в ЄС зазначили, що немає жодних гарантій, що тарифи на сталь будуть знижені з 50-відсоткового рівня. США також відмовилися звільнити блок від майбутніх секторальних мит у галузях, таких як фармацевтика та напівпровідники.

Девід Хеніг з аналітичного центру European Centre for International Political Economy зазначив, що ЄС стикається з складнішим викликом, незважаючи на свій більший розмір.

Від admin

З приводу питань по сайту та реклами звертайтесь на info@lybid34.kiev.ua | Увага! Адміністрація сайту не несе відповідальності за розміщений контент на сайті, весь контент було взято з відкритих джерел.