«Китай вивчає цю інформацію. Якщо до цього причетні громадяни Китаю, ми будемо відстоювати їхні законні права та інтереси відповідно до закону», — підкреслила вона.
Дипломат також відповіла на питання про співпрацю між Китаєм і Росією. За її словами, ця співпраця не має на меті шкодити третім країнам, і «жодна держава не повинна втручатися в цей процес».
Згадаємо, 9 липня СБУ повідомила про затримання в Києві двох громадян Китаю, які намагалися вивезти з України секретні дані про українську ракету Нептун.
Один з підозрюваних — колишній студент одного з технічних університетів Києва, який у 2023 році був виключений за академічну неуспішність, після чого залишився в Києві. За даними СБУ, він намагався завербувати українця, що має доступ до розробок зброї. Інший шпигун — батько колишнього китайського студента, який постійно жив у КНР, але періодично навідувався в Україну для особистої координації діяльності свого сина.
СБУ повідомила, що контррозвідка виявила ексстудента на початковому етапі його розвідактивності й затримала «на гарячому» під час передачі йому таємних документів. Після арешту його батька у них вилучили телефони з доказами шпигунської діяльності.
Фігурантам повідомили про підозру за ч. 1 ст. 114 Кримінального кодексу України (шпигунство). Їм загрожує до 15 років позбавлення волі.