Російські спецслужби знову запустили інформаційну провокацію, направлену на дискредитування України перед міжнародними партнерами, звинувативши її у реалізації військового майна з радіоактивними матеріалами в Сирії.
Про це інформує Головне управління розвідки Міністерства оборони України (ГУР МО).
Згідно з даними української розвідки, в Сирії активізувалася інформація про продаж нібито військового майна, «отриманого» від Міністерства оборони України. Це «майно» представляють у вигляді контейнера, що містить капсули з позначенням PU.94244U (плутоній) та U.92 (уран). Внутрішній вміст капсул наразі невідомий.

ГУР МО акцентує, що контейнер і його вміст виготовлені неналежно, що свідчить про фальсифікацію:
- Використано важкочитабельний кириличний текст.
- Логотип Повітряних Сил прикріплений синьою ізострічкою.
- Є суттєві помилки в маркуванні. Зокрема, одна з капсул має позначення «PU 94244U» – це рідкісний ізотоп плутонію, вміст якого в земній корі складає лише кілька грамів.
- У контейнері знаходиться наручний механічний годинник без зрозумілої причини.
Російські представники також намагаються реалізувати військовий прилад хімічної розвідки радянського зразка, заявляючи, що він «придбаний у українських військових, які займалися радіаційним, хімічним та біологічним захистом у Сирії». На позначці актуальності «торгової пропозиції» міститься напис арабською: «13.03.2025, четвер».

ГУР зазначає, що це не перша спроба дезінформації. У 2023 році на блозі користувача «smoug1985» вже публікувався запис про «перехоплений український контейнер із плутонієм». Тоді росіяни заявляли, що їм вдалося запобігти звинуваченню РФ у використанні хімічної зброї в Сирії.

«Це – спроба Кремля завдати удару по репутації України перед новим урядом Сирійської Арабської Республіки, міжнародними партнерами України та МАГАТЕ. Держава-агресор продовжує маніпулювати питанням глобальної ядерної безпеки, на що вільний світ повинен реагувати рішуче», – заявив представник ГУР МО України Андрій Юсов.
Нагадаємо, що, згідно з даними української розвідки, у дронах-камікадзе «Shahed», які щоденно атакують Україну, частка електронних комплектуючих з КНР зросла до 60–65%.