Незважаючи на війну та формальний статус військової адміністрації, в Києві продовжує діяти стара модель управління. Це ускладнює не тільки життєдіяльність міста, але й загострює вже й без того непрості стосунки між КМВА та КМДА, особливо в питаннях повноважень та бюджету. Начальник КМВА Тимур Ткаченко вважає, що така практика є помилковою і закликає до перегляду підходів.

В інтерв’ю Укрінформ Ткаченко підкреслив, що не підписує жодне рішення Київради щодо розподілу бюджету громади. Як він зазначив, міська рада ухвалює всі бюджетні владні рішення самостійно, без узгодження з військовою адміністрацією. Це, акцентував він, створює серйозні труднощі, особливо в питаннях оперативного фінансування заходів безпеки.

Ткаченко нагадав, що з 24 лютого 2022 року всі обласні державні адміністрації, включно з КМДА, отримали статус військових. Очільники цих організацій, відповідно до законодавства про воєнний стан та указів президента, стали керівниками військових адміністрацій з усіма повноваженнями. Проте, лише в Києві ця модель не функціонує належним чином.

Міська влада продовжує сприймати КМДА як виконавчий орган Київради, тобто як частину місцевого самоврядування. Ткаченко вважає це неправильною позицією та підкреслює, що на практиці всі розпорядження, які раніше підписував мер, нині затверджує він, як керівник КМВА. Проте питання бюджету залишаються значно складнішими.

“Деякі чутки свідчать, нібито я візую кожне рішення Київради, але це є неправда. Я не підписую жодного рішення [цього органу]. Всі кошти громади розподіляються виключно через міську раду. Це викликає серйозні труднощі, особливо коли йдеться про оперативне фінансування заходів безпеки. Ми часто маємо термінові потреби, але немає механізму, щоб швидко направити необхідні ресурси,” – відзначив Ткаченко.

Проте це не заважає КМВА проводити перевірки, щоб з’ясувати, куди конкретно спрямовуються кошти громади. Зокрема, в Ткаченка є питання до міської влади щодо підтримки Сил оборони. Як він зазначив, передача, наприклад, дронів повинна проходити виключно через державну систему, з залученням Генштабу та командувачів, відповідальних за логістику й стратегічний розподіл.

Ткаченко вважає, що міська влада не повинна діяти за кулуарним принципом або використовувати гуманітарні ініціативи для піару. Він надіслав розпорядження провести перевірку, щоб вияснити, куди конкретно спрямовуються гроші громади та на яких принципах ухвалюються відповідні рішення. Як він зазначив, до сьогодні немає відповідей на ці запити.

Кличко закинув ідею про повноваження міських голів, а Ткаченко спілкується щодо електронних комунікацій у КМДА

Нагадаємо, нещодавно Інформатор повідомив, що Віталій Кличко переходить у інформаційну контратаку. Його партія “УДАР Віталія Кличка” запропонувала внести зміни до законодавства, щоб забезпечити функціонування органів місцевого самоврядування після завершення 5-річного терміну їхніх повноважень. Одночасно партійці пропонують усунути дублювання владних повноважень мерів (тобто місцевого самоврядування) та військових адміністрацій (тобто “президентського” впливу на місцях).

Також ми повідомляли, що голова КМВА Тимур Ткаченко дав вказівку перевести весь документообіг у КМДА/КМВА в електронний формат. Мета – запобігти затримкам у вирішенні будь-яких справ через паперові документи. Хоча, у КМДА вже понад 7 років функціонує система електронного документообігу “АСКОД”, що контролюється відповідним Управлінням з питань кореспонденції та документообігу.

Від admin

З приводу питань по сайту та реклами звертайтесь на info@lybid34.kiev.ua | Увага! Адміністрація сайту не несе відповідальності за розміщений контент на сайті, весь контент було взято з відкритих джерел.