Цю інформацію донасили Сухопутні війська ЗСУ.

Військові висловили співчуття родині та близьким Шебештеня, підкресливши, що «глибоко співчувають втраті кожного воїна».

Згідно із заявами представників Сухопутних військ, чоловіка мобілізували 14 червня, а вже наступного дня його направили до військової частини. Проте 18 червня Шебештень самовільно залишив військову частину, не маючи при собі зброї.

Менш ніж за тиждень, 24 червня, військові стверджують, що чоловік звернувся до приймального відділення екстреної медицини, після чого був госпіталізований з діагнозом «гостра реакція на стрес». А 6 липня він помер.

Судово-медична експертиза з’ясувала, що причиною смерті стала тромбоемболія легеневої артерії, і ознак тілесних ушкоджень у нього не виявили. Також військові спростували інформацію про примусову мобілізацію та жорстоке поводження з його боку з боку військовослужбовців ТЦК.

«Ми відкриті до прозорого розслідування обставин цієї ситуації відповідно до законодавства України та підтримуємо принцип невтручання у внутрішні справи суверенних держав. Упевнені, що об’єктивність і дотримання правових процедур повинні бути основою для будь-якої суспільної та міждержавної комунікації», — підкреслили в Сухопутних військах.

Нагадаємо, що посла України в Угорщині Федора Шандора викликали до угорського Міністерства закордонних справ через смерть мешканця Закарпаття, який мав угорське громадянство. Його, нібито, побили працівники територіального центру комплектування (ТЦК).