Андрій Коломієць, якого Росія депортувала до грузинського пункту пропуску після десяти років незаконного ув’язнення, вже повернувся в Україну.
Про це повідомив прес-секретар Міністерства закордонних справ Георгій Тихий, передає hromadske.
Учасника Революції гідності затримали ще у травні 2015 року на основі політизованих звинувачень. Його неправомірно засудили до 10 років ув’язнення за нібито напад на бійців «Беркута» в Києві, згідно з інформацією «Кримської правозахисної групи».
Після завершення терміну покарання, Росія депортувала Андрія Коломійця на російсько-грузинський кордон. Як зазначив Тихий, щойно українське посольство в Грузії дізналося про це, консули вийшли на зв’язок з ним і з’ясували, що він не має документів для посвідчення особи, що і стало причиною його затримання на КПП.
Для бранця Кремля «дуже швидко» підготували необхідні документи. Після цього йому організували перехід до Грузії, а далі — поїздку до Молдови.
«На даний момент я можу підтвердити, що він вже на території України, тобто він повернувся додому. Ми вітаємо його, його близьких і рідних, а також усіх, хто переживав за його повернення. Це дійсно щасливий день для цих людей. Нарешті людина повернулася, наш активіст Євромайдану, який відстоював свої принципи, без жодного зламу», — підкреслив Тихий.
У 2015 році Андрія Коломійця затримали в російській Кабардино-Балкарії за підозрою у зберіганні наркотиків. Його перевезли до Криму й обвинувачували у спробі вбивства двох співробітників спецпідрозділу «Беркут» під час Революції Гідності. У 2016 році мешканця Київщини засудили в Криму до 10 років позбавлення волі у колонії суворого режиму. Сам Коломієць всі обвинувачення заперечує. За словами його адвоката, доказами у справі були лише дві чорно-білі фотографії нібито обгорілої форми силовиків. 15 січня 2025 року Андрій Коломієць вийшов із колонії у Краснодарі. Після звільнення його одразу затримали та відправили до Центру тимчасового тримання іноземців МВС РФ у Гулькевицькому районі.
Наступного дня російський суд ухвалив рішення про його утримання у Центрі до 14 квітня. 23 квітня Кримська правозахисна група повідомила, що термін перебування українця подовжено ще на 90 днів.
Нагадаємо, Міністерство закордонних справ України назвало маніпулятивними заяви угорських медіа щодо нібито смерті громадянина Угорщини Йожефа Шебештьєна через насильницьку мобілізацію.