Суд у Закарпатській області ухвалив рішення стосовно місцевої мешканки Надії Годван, визнаючи її винною у розпалюванні релігійної ворожнечі, та наклав штраф за образливі коментарі в соціальній мережі Facebook, що стосувалися вірян Православної церкви України (ПЦУ).
Це інформує ухвала Рахівського районного суду Закарпатської області.
Годван залишила негативні коментарі на Facebook-сторінці священника УПЦ Венедикта Хромея, який раніше отримав умовний термін за пропаганду комуністичної символіки.
Скаргова особа, яка звернулася до Служби безпеки України із заявою проти жінки, вважала, що її повідомлення містять ознаки розпалювання релігійної ненависті. Зокрема, жінка відповідала на пост Хромея від 24 червня, в якому він повідомляв про перенесення судового засідання.
Експертна оцінка підтвердила, що її коментарі, серед яких були висловлювання на кшталт «ці тварі розкольницькі скоро згинуть як роса на сонці» та «антихристи лізуть», мають ознаки розпалювання релігійної ненависті, що принижує представників ПЦУ.
На судовому засіданні жінка заперечувала свою провину, стверджуючи, що висловилася «не зовсім коректно» у приватних повідомленнях і не мала наміру образити когось чи розпалювати ворожнечу. Її адвокат також наполягав на виправданні, зазначаючи, що коментарі не були спрямовані на розпалювання ненависті.
Незважаючи на це, суд визнав її винною за ч. 1 ст. 161 Кримінального кодексу України (розпалювання релігійної ворожнечі) та призначив штраф у розмірі 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що еквівалентно 5100 гривень. Додатково, їй потрібно буде сплатити 14 009 гривень 68 копійок процесуальних витрат, пов’язаних з проведенням експертизи.
Паралельно, священник Хромей у соціальних мережах закликав підтримати Надію Годван шляхом збору потрібних коштів для сплати штрафу та судових витрат, опублікувавши номер її банківської картки.
Також нагадуємо, що у антикорупціонера Віталія Шабуніна тривають обшуки. Команда Центру протидії корупції підтвердила інформацію про обшуки у військовій частині та його домівці. Як зазначають, обшуки проводяться без ухвали суду. У ЦПК вважають, що вони пов’язані із кримінальним провадженням щодо колишнього командира Шабуніна — Віктора Юшка.