Незважаючи на те, що президент США Дональд Трамп нещодавно змінив свою риторику щодо Росії та її лідера Владіміра Путіна, в Європі існують сумніви щодо того, чи свідчить це про те, що адміністрація США обрала проукраїнський курс.
Цю інформацію подає Financial Times.
Двоє неназваних високопосадовців повідомили виданню, що хоча недавні висловлювання Трампа створили в Європі “певну надію” на можливий зсув його позиції, реальні свідчення того, що Білий дім обрав більш проукраїнську стратегію, на даний момент відсутні.
За свідченнями джерел видання, західні союзники України все ще вважають, що Трамп має намір бачити Путіна своїм основним партнером у переговорах будь-якого врегулювання, тоді як український президент Володимир Зеленський сприймається як головна перешкода для досягнення реальної мирної угоди.
“Існує невелике зрушення у ставленні. Але ми не спостерігаємо, щоб це перейшло у якісь значимі дії”, – зауважив один з чиновників.
З іншого боку, видання також відзначає, що Зеленському в останній час вдається краще ладнати з Трампом.
Джерела повідомляють, що президент Франції Емманюель Макрон і прем’єр Британії Кір Стармер після конфлікту між Трампом і Зеленським в Овальному кабінеті порадили українському лідерові змінити підхід до спілкування з главою Білого дому.
Макрон і Стармер рекомендували йому висловлювати Трампові щиру вдячність і завжди дякувати Вашингтону за підтримку, зазначили інформатори.
Водночас видання додає, що Зеленський все ще стикається з адміністрацією, у якій глибоко вкорінений скептицизм щодо надання допомоги Україні – це стосується як тих, хто вважає, що США мають зосередитися більше на Азії, так і тих, хто дотримується філософії невтручання.
Зазначимо, що Кремль не ризикнув критикувати Трампа за його заяви, що Путін “каже багато маячні” та погрози “знищити” Москву.