Ціни на нафту піднялися в понеділок, 14 липня, оскільки інвестори вивчають можливі нові санкції США проти Росії.
Про це інформує Reuters.
Ф’ючерси на нафту марки Brent зросли на 15 центів, до 70,51 долара за барель, продовжуючи зростання на 2,51% у п’ятницю. Тоді як ф’ючерси на американську нафту марки West Texas Intermediate піднялися до 68,59 долара, що на 14 центів більше, ніж на попередній торговій сесії, після зростання на 2,82%.
Президент США Дональд Трамп заявив у неділю, що надасть Україні зенітно-ракетні комплекси Patriot. У понеділок він планує зробити «вагому заяву» щодо Росії.
Трамп висловив невдоволення президентом Росії Володимиром Путіним через відсутність прогресу в мирних переговорах щодо війни в Україні та збільшення бомбардувань Росією українських міст.
У спробах змусити Москву почати серйозні мирні переговори з Україною, минулого тижня в Конгресі отримав поштовх двопартійний законопроект США, який передбачає санкції проти Росії, однак він ще чекає схвалення Трампа.
Посланці Європейського Союзу наближаються до узгодження 18-го пакету санкцій проти Росії, який передбачає зниження цінової межі на російську нафту, повідомили чотири джерела в ЄС після недільної зустрічі.
Минулого тижня ціна на нафту Brent зросла на 3%, тоді як ціна на нафту WTI також зросла приблизно на 2,2% за тиждень, після що Міжнародне енергетичне агентство вказало, що світовий ринок нафти може бути більш напруженим, ніж видається, завдяки підвищеному попиту під час літніх робіт на нафтопереробних заводах для задоволення потреб у паливі та електроенергії.
Проте аналітики ANZ зазначили, що зростання цін обмежується даними про те, що Саудівська Аравія збільшила видобуток нафти вище своєї квоти відповідно до угоди про постачання з ОПЕК та союзниками.
МЕА повідомив, що Саудівська Аравія перевищила свій план видобутку нафти на червень на 430 тис. барелів на добу, досягнувши 9,8 мільйона б/д, в той час як цільовий показник ОПЕК+ для королівства становив 9,37 млн б/д.
Міністерство енергетики Саудівської Аравії оголосило в п’ятницю, що повністю виконало свою добровільну ціль ОПЕК+ щодо видобутку, додавши, що постачання сирої нафти на саудівський ринок у червні становило 9,352 млн б/д, що відповідає узгодженій квоті.
Згідно з даними митниці, опублікованими в понеділок, імпорт нафти до Китаю в червні зріс на 7,4% до 49,89 мільйона тонн у порівнянні з минулим роком, що еквівалентно 12,14 млн б/д, досягнувши найвищого рівня з серпня 2023 року.
Китай, ймовірно, продовжить накопичувати запаси, однак з урахуванням того, що обсяг зберігання становить 95% від пікового рівня запасів з 2020 року, ці запаси, скоріш за все, вийдуть на «видимі» західні ринки, що суттєво вплине на формування цін, тиснучи на них вниз, наголошують експерти JP Morgan у своїй записці для клієнтів.
Інвестори також уважно стежать за підсумками переговорів США щодо тарифів з ключовими торговими партнерами, які можуть мати вплив на світове економічне зростання та попит на паливо.
Раніше перемовник режиму Путіна Кирило Дмітрієв заявив про необхідність конструктивного діалогу між Росією та США.