Протягом червня київські патрульні склали 4088 штрафів для власників приватних автомобілів за зупинку та рух у виділеній смузі громадського транспорту. Штраф за це правопорушення є досить невисоким і становить 680 грн. Проте водії, які постійно нехтують даним правилом, можуть в кінцевому підсумку накопичити значну суму.
Інформацію про кількість “їздунів” смугами, призначеними для громадського транспорту, повідомила пресслужба Патрульної поліції Києва. Вони продемонстрували одного з таких порушників на чорному BMW, який їздив “автобусною” смугою в Печерському районі. Порушника правил дорожнього руху зупинили та винесли постанову за ч.3 ст.122 (Рух смугою громадського транспорту) КУпАП.
У громадській організації “Пасажири Києва” зазначили, що в цілому патрульна поліція демонструє позитивні результати у покаранні водіїв, які їздять по “громадській” смузі. За статистичними даними, у червні патрульні у середньому виписували більше 130 постанов на день для порушників.
Проте для більш ефективної боротьби з правопорушеннями організація запропонувала розширити мережу комплексів автофіксації порушень ПДР. Для цього необхідно внести зміни в законодавство, оскільки наразі такі комплекси можуть бути встановлені лише у місцях з високою концентрацією ДТП.
Нагадаємо, виділені смуги громадського транспорту призначені для руху автобусів, тролейбусів та маршруток. Також ними можуть користуватися велосипедисти та офіційно зареєстровані автомобілі таксі. Приватним автомобілям заборонено рухатися цими смугами, а за порушення передбачено штраф у розмірі 680 грн.
У Києві водій у нетверезому стані переміг драгер, а патрульні врятували чоловіка з колектора
Нещодавно Інформатор писав про те, що у Голосіївському районі столиці поліцейські спільно з рятувальниками провели успішну операцію з порятунку чоловіка, який впав у каналізаційний колектор. На щастя, завдяки оперативним діям поліцейських і фахівців ДСНС, людина вижила, хоч і отримала певні травми.
Також ми розповідали, що у Солом’янському районі Києва сталася історія, яка нагадує старий анекдот, коли патрульний зупиняє водія, і, побачивши, в яких він умовах, пропонує: “А давайте виміряємо вміст алкоголю у вашій крові”. Ця байка стала реальністю на вулицях столиці: драгер не зміг визначити кількість алкоголю в крові водія, оскільки ступінь сп’яніння перевищував можливості приладу. Проте це точно було більше п’яти проміле, що вже вважається маркером смертельної дози спиртного.