Європейський Союз нарощує співпрацю з Канадою, Японією та іншими партнерами на фоні нових тарифних загроз з боку президента США Дональда Трампа. Євроспільнота прагне уникнути торговельної ізоляції та готується до можливого економічного протистояння.

Про це повідомляє Bloomberg.

ЄС планує розширити співробітництво з країнами, які, як і Євросоюз, піддаються загрозі підвищення американських тарифів. З такою заявою виступив головний торговий переговорник ЄС Марош Шефчович на засіданні міністрів торгівлі. Він зазначив, що існує «нове відчуття терміновості» в контексті ризику повномасштабної торговельної війни.

Серед держав, з якими ведеться активний діалог, — Канада, Японія, Індія та Індонезія. Наприклад, з Канадою планується переговори на найвищому рівні між президенткою Єврокомісії Урсулою фон дер Ляєн та прем’єром Марком Карні. Також з Індонезією укладено попередню економічну угоду, яка стала важливим досягненням після багаторічних переговорів.

Єврокомісія наразі намагається уникнути конфронтації з Вашингтоном: Брюссель подовжив мораторій на відповідні заходи у відповідь на американські тарифи на сталь і алюміній до 1 серпня. Проте, як підкреслила фон дер Ляєн, ЄС водночас готує додаткові заходи на суму до €72 млрд, які можуть бути реалізовані у випадку провалу переговорів.

Австрійський міністр торгівлі Вольфганг Гатмансдорфер висловив підтримку розширенню міжнародних альянсів, щоб “разом адвокатувати тиск на США”. У Канаді також закликають до посилення координації: міністерка промисловості Мелані Жолі зазначила, що “потрібно переходити в режим дій, адже ми не одні”.

Тим часом у США президент Трамп, який просуває перегляд глобальної торговельної системи в інтересах американської промисловості, направив листи низці партнерів з оновленими тарифними умовами. Зокрема, Євросоюз попереджено про намір запровадити 30% тариф вже наступного місяця, якщо не буде досягнуто нової торговельної угоди.

Нова хвиля напруженості в торгівлі між США та ЄС почалася після заяви президента Трампа про намір ввести 30% тариф на імпорт європейських товарів. За оцінками Goldman Sachs, якщо ці заходи будуть здійснені і збережені, це знизить ВВП єврозони на 1,2% до кінця 2026 року.

Торговельні переговори між США, Канадою, ЄС та Мексикою застрягли, що змушує союзників США шукати нові ринки та економічні альянси. Аналітики попереджають, що цей процес може призвести до подальшої фрагментації глобальної торговельної системи — на користь таких гравців, як Китай.

Від admin

З приводу питань по сайту та реклами звертайтесь на info@lybid34.kiev.ua | Увага! Адміністрація сайту не несе відповідальності за розміщений контент на сайті, весь контент було взято з відкритих джерел.