Про це повідомляє КМДА.

Ініціативу підтримала Київська міська державна адміністрація. Завдяки співпраці з Департаментом культури КМДА до розповсюдження книжок долучилися десятки міських і районних бібліотек, серед яких Публічна бібліотека імені Лесі Українки та Центральна бібліотека імені Тараса Шевченка для дітей.

«Пам’ять – це не лише про минуле, це наша відповідальність перед майбутнім. У часи трагічних втрат ми особливо чітко усвідомлюємо небезпеку забуття. Важкі часи мають голос, який звучить, зокрема, зі сторінок книжок. Отже, такі ініціативи важливі, адже це кроки до формування суспільства, здатного вчитись. Бібліотеки – це простори, де формується свідомість поколінь. І кожна книжка, що потрапляє до рук читача, є цеглинкою в основі гуманного та емпатичного майбутнього, де трагедії не повторюються, адже їх пам’ятають», – прокоментував директор Департаменту культури Сергій Анжияк.

Серед переданих видань – біографії та мемуари єврейських родин, що пережили трагедію, а також сучасні художні твори, перекладені за підтримки фонду. Наприклад, «Ми хотіли жити… Свідчення і документи» Бориса Забарка, «Голокост: нова історія» Лоренса Різа, «Бабин Яр: Минуле. Теперішнє. Майбутнє» та інші.

«Ми регулярно отримуємо запити від бібліотекарів, вчителів і дослідників, які шукають якісну літературу про Голокост. Тому ми вирішили діяти системно і централізовано, передаючи бібліотекам наші видання. Наша мета – зберігати пам’ять і передавати її далі. Книги допомагають людям краще розуміти минуле, а бібліотеки – це місця, де ці історії залишаються доступними і можуть впливати на майбутні покоління», – зазначила генеральна директорка Меморіального центру Голокосту «Бабин Яр» Анна Фурман.

Процес передачі книжок бібліотекам в інших регіонах України триватиме протягом липня–серпня 2025 року.