В результаті Конференції з відновлення України URC2025, яка пройшла в Римі, укладено більше 200 угод та меморандумів, сумарна вартість яких перевищує 13 мільярдів євро. Раніше озвучена була цифра у 10 мільярдів євро.

Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

«Європейська комісія оголосила про створення Європейського флагманського фонду для відновлення України на суму 500 млн євро. Цей фонд включає гранти, гарантії та інвестиції в капітал для реалізації нових бізнес-проєктів в Україні. Загалом планується залучити 2,3 млрд євро в рамках інвестиційного компонента програми Ukraine Facility. Ці кошти підуть на відновлення житлової, медичної та енергетичної інфраструктури, а також на підтримку малого та середнього бізнесу», — зазначив він.

Згідно зі словами Шмигаля, Світовий банк ініціював нову програму на 200 мільйонів доларів США для підготовки державних та муніципальних проєктів відновлення. Ще 50 мільйонів доларів США буде надано Україні у формі гранту для підтримки аграріїв. 188 мільйонів доларів США буде залучено з Японії для модернізації української промисловості в «зеленому» напрямку.

«Під час конференції було підписано угоди з Європейським інвестиційним банком. Для відновлення транспортної інфраструктури ми отримаємо 134 млн євро, ще 200 млн євро буде виділено для підтримки й розвитку гідроенергетичного сектора в Україні», — повідомив прем’єр-міністр.

За його словами, з Банком розвитку Ради Європи Україна домовилася про фінансування житлових сертифікатів в рамках програми «єВідновлення» на суму 100 мільйонів євро. Банк також надасть кредит на суму 200 мільйонів євро для підтримки внутрішньо переміщених осіб.

«Норвегія ініціювала програму обсягом 200 млн доларів США, щоб відновити постачання теплих води до домогосподарств українців. Швейцарія впродовж 10 років планує спрямувати близько 5 млрд євро на відновлення різних секторів економіки в Україні. Також під час конференції засновано Міжнародну коаліцію з підтримки науки, досліджень та інновацій в Україні, лідером якої є Італія. Вже 10 держав стали її членами», — підкреслив Шмигаль.

Крім того, країни-партнери створили Глобальний альянс для підтримки дошкільної освіти в Україні, тоді як Світовий банк інвестує 30 мільйонів доларів США в модернізацію та інклюзивність дошкільної освіти. У рамках окремої угоди Литва виділить 21 мільйон євро на створення нових освітніх приміщень.

«Близько 200 млн євро заплановано для медичної сфери. Це ресурси, призначені для оновлення лікарень, розвитку реабілітаційної допомоги, покращення механізмів закупівлі та інші цілі», — зазначив Шмигаль.

Нагадаємо, що Денис Шмигаль повідомив про те, що Україна офіційно погодила так званий «роумінговий безвіз» із Європейським Союзом. Кабінет Міністрів України на засіданні 14 липня підтримав рішення Комітету асоціації Україна—ЄС щодо взаємного відкриття сектора роумінгу.

Від admin

З приводу питань по сайту та реклами звертайтесь на info@lybid34.kiev.ua | Увага! Адміністрація сайту не несе відповідальності за розміщений контент на сайті, весь контент було взято з відкритих джерел.