Верховна Рада ухвалила рішення про вихід України з Оттавської конвенції, яка забороняє використання, накопичення та виробництво протипіхотних мін.
Фото: відкриті джерела
Цю інформацію озвучив народний депутат Олексій Гончаренко.
За дане рішення висловилися 299 народних депутатів.
Президент Володимир Зеленський підтвердив вихід України з конвенції про заборону протипіхотних мін 29 червня.
У Міністерстві закордонних справ України підкреслили, що з моменту ратифікації конвенції у 2005 році Україна сумлінно дотримувалася її положень. У 2014 році росія почала свою агресію проти України, яка через 8 років перетворилася на повномасштабне вторгнення. Не будучи учасником Оттавської конвенції, росія застосовувала протипіхотні міни як метод ведення війни, пояснили в міністерстві.
У відомстві вказали, що рішення про вихід з конвенції є «необхідним та відповідним рівню загроз», оскільки воно стосується «виживання та збереження України як суверенної, незалежної та вільної держави».
Слід зазначити, що Естонія, Латвія, Литва, Польща та Фінляндія також вирішили вийти з Оттавської конвенції.
Оттавська конвенція набула чинності 1 березня 1999 року. До серпня 2022 року 164 держави ратифікували цю угоду або приєдналися до неї, серед яких і Україна. Верховна Рада ратифікувала угоду ще у 2005 році.
Конвенція направлена на знищення протипіхотних наземних мін у всьому світі. Крім того, вона зобов’язує учасниць знищувати запаси цієї зброї та розміновувати території. Однак великі держави, які є колишніми або чинними виробниками наземних мін, не підписали цю угоду. Серед них — США, Китай і росія.