Аналізуючи ситуацію, оглядач Bloomberg Марк Чемпіон зазначає, що Європа, де зберігається 245 мільярдів доларів з приблизно 330 мільярдів заморожених російських активів, продовжує вивчати юридичні аспекти їхнього використання.

Заміна військової та фінансової підтримки США, яку надає адміністрація президента Джо Байдена, обійдеться приблизно в 45 мільярдів доларів на рік на весь період конфлікту. Більше того, згідно зі словами стратегічного радника українського президента Олександра Камишина, цьогорічний бюджетний дефіцит України становить 19 мільярдів доларів. Таким чином, у випадку зменшення допомоги з боку США, Європа має забезпечити додаткові фінансові ресурси в розмірі 64 мільярдів доларів щорічно, що є політично непрактично.

Існує кілька варіантів для усунення юридичних перешкод, пов’язаних із використанням заморожених активів РФ для заповнення бюджетного дефіциту. Одна з пропозицій полягає у тому, щоб надати Києву цю суму у вигляді позик, які потрібно буде повернути Москві лише в разі виконання рішення про реституцію (повернення активів, незаконно вилучених під час війни), яке, ймовірно, буде ухвалено післявоєнним міжнародним трибуналом.

З огляду на те, що Світовий банк оцінює витрати на відновлення України в 524 мільярди доларів і ця сума постійно зростає, таке рішення могло б покрити всі 300 мільярдів доларів російських активів.

Нагадаємо, що ініціативи Європейського Союзу збільшити доходи від заморожених російських активів, інвестуючи їх у більш ризиковані фінансові інструменти, можуть розглядатися як експропріація, як зазначили в Euroclear.