Казахстан розпочав самостійну реалізацію проєкту будівництва теплоелектроцентралей (ТЕЦ) у трьох містах країни, відмовившись від підтримки Росії.

Про це повідомив прем’єр-міністр Казахстану Олжас Бектенов, інформує The Moscow Times.

Спочатку будівництво об’єктів вартістю $2,7 млрд планувалося здійснити за угодами з Росією. Проте, як зазначив Бектенов: «Оскільки ми не отримали ствердної інформації про надання гарантованого дешевого фінансування з російської сторони, ми вже почали будувати в Кокшетау самостійно, не звертаючись до інших».

Прем’єр-міністр також додав, що стосовно двох інших ТЕЦ – в Семеї та Усть-Каменогорську (кожна потужністю по 360 МВт, у Кокшетау – 240 МВт) – Казахстан наразі очікує відповіді від російської сторони.

«Якщо найближчим часом не буде відповіді, ми також розглядатимемо варіанти самостійної реалізації цих проєктів», – заявив Бектенов, підкресливши, що влада не може довго чекати, оскільки «необхідні тепло і електроенергія».

Угода про будівництво ТЕЦ на території Казахстану була підписана в листопаді 2023 року під час візиту президента РФ Владіміра Путіна до країни. Згідно з договором, фінансування проєкту повинні були забезпечити російські банки, надаючи кредити терміном на 15 років.

Проте наприкінці травня заступник прем’єр-міністра Казахстану Роман Скляр уже повідомляв про труднощі з фінансуванням проєкту.

«Виникла проблема щодо субсидування процентної ставки за обладнанням, тому ми продовжуємо переговори, аби вирішити це питання. Інвестор може змінитися, звичайно, якщо Росія не виділить коштів», – сказав він тоді.

Згодом заступник голови Міненерго Казахстану Бахитжан Ільясов повідомив, що пошук інвесторів триває. Він зазначив, що Астана може залучити для цього енергетичні компанії з Китаю та Південної Кореї.

Нагадаємо, у ЄС висловлюють стурбованість тим, що Росія активізує застосування в Україні хімічної зброї.

Від admin

З приводу питань по сайту та реклами звертайтесь на info@lybid34.kiev.ua | Увага! Адміністрація сайту не несе відповідальності за розміщений контент на сайті, весь контент було взято з відкритих джерел.