Компанія “Гарна справа”, що спеціалізується на постачанні продуктів для Збройних сил України, стала переможцем аукціону з приватизації єдиного майнового комплексу державного інституту “Укррибпроект”. Новий власник, шестиповерхова адміністративна будівля в самому центрі Шевченківського району, належить Євгенії Шелест із Дніпра та в 2023 році уже стала об’єктом гучного розслідування щодо закупівель для армії. Згідно з умовами угоди, покупець зобов’язується протягом півроку погасити всі борги та має утриматися від звільнення працівників інституту протягом цього періоду.

Аукціон, організований Фондом держмайна, відбувся 15 липня, відповідно до даних Prozorro. У торгах взяли участь три компанії: ТОВ “Гарна справа”, ТОВ “Аларіт-Пром” і ТОВ “Юніверсал Девелопмент”. Початкова вартість об’єкта становила 15,07 млн грн, але в результаті торгів ціна зросла до 91 млн грн (без ПДВ).

Придбаний об’єкт – це будівля в стилі “сталінка” на вулиці Кониського, 82-А у центрі столиці. Це головний актив “Укррибпроекту”, де колись здійснювали проєктування рибних підприємств для всієї країни. Окрім шестиповерхового будинку, до складу комплексу входять дев’ять об’єктів нерухомості загальною площею понад 3 тисячі кв. м, 11 транспортних засобів та інше майно.

На момент продажу інститут мав борги понад 8,2 млн грн, з яких 909 тис. грн становила заборгованість по зарплаті, а близько 4,2 млн грн – перед бюджетом. У штаті підприємства залишалося шість працівників, яких не можна звільнити в рамках угоди про приватизацію.

Цікаво, що одним із конкурентів “Гарної справи” було ТОВ “Аларіт-Пром”. Згідно з даними ЛІГА.Бізнес, ця компанія пов’язана з Сергієм Сподіним, який в квітні 2025 року викупив ще один об’єкт у центрі столиці – недобудований Інститут судової психіатрії біля Майдану Незалежності. Іншим учасником аукціону був “Юніверсал Девелопмент”, який належить до сфери впливу ексдепутата В’ячеслава Супруненка.

“Гарна справа” не продавала “яйця по 17 грн”, але стала об’єктом скандалу через високі ціни на овочі

Видання Bihus.info, яке досліджувало, хто та скільки заробляв на постачанні продуктів для ЗСУ, отримало накладні та копію річного контракту, укладеного з ТОВ “Гарна справа”. Цей постачальник пропонував значно дешевші яйця (8-8,5 грн за штуку), ніж ті, що стали легендарними “яйцями по 17”, проте мав вищі ціни на овочі. Наприклад, картопля у першій версії договору вже у січні повинна була постачатися по 27 грн/кг з ПДВ (у накладній ціна 22,5 грн без ПДВ, податок враховано окремо у сумі товару), капуста – по 33 грн/кг, буряк – по 30 грн/кг. Водночас компанія “Гарна страва” сама купувала картоплю по 7,2-10,5 грн (з ПДВ), капусту – до 12,5 грн/кг, буряк – до 11 грн/кг.

Міністерство оборони не встигло оплатити січневі постачання за першою версією укладених контрактів. Продукти, поставлені військовим у січні-лютому 2023 року, вже повинні були оплачуватися за скоригованими цінами. З березня 2023 року Міноборони змінило умови договорів з усіма постачальниками, скоротивши терміни договорів до трьох місяців.

Внаслідок цього у договорі з ТОВ “Гарна страва” ціни на овочі знизилися на 7-10 грн за кілограм. Однак вони все ще залишалися вищими, ніж на роздрібному ринку, що компанія пояснила відсутністю доступної та безпечної логістики.

“Ми маємо доставки, грубо кажучи, в окопи Донеччини, куди жоден водій не хоче їхати через ризик втрати машини, тому що великий кілометраж не вимірюється по прямій, а через понтонні переправи. Ситуація така, що собівартість доставки доходить до 10 грн за кіло продукції. Тож якщо порівняти з картоплею, яка на ринку коштує 7-8 грн, додаючи цю суму, отримуєте 18-19 грн за картоплю в Донецькій області”, – розповів директор із закупівель ТОВ “Гарна страва” під час бесіди з розслідувачами.

Як АРМА здає колишню квартиру Януковича і чому була відсторонена компанія, що хотіла управляти ТРЦ Gulliver

Нагадаємо, раніше Інформатор повідомляв про оренду квартири на Оболонській набережній у Києві, де колись проживав Віктор Янукович. Вартість оренди порівняно невисока, але квартира без меблів, а ремонт потребує оновлення. Проте локація чудова, і новий орендар може зробити ремонт, зберігши деякі елементи розкошів з часів експрезидента-втікача.

Також ми інформували, що Антимонопольний комітет України відхилив скаргу компанії ТОВ “БК Міленіум” щодо рішення про відхилення її кандидатури на роль управителя ТРЦ Gulliver у Києві. Таким чином, державний орган остаточно позбавив її можливості участі в конкурсі, а колишнього власника, Віктора Поліщука, – від управління активами.

Від admin

З приводу питань по сайту та реклами звертайтесь на info@lybid34.kiev.ua | Увага! Адміністрація сайту не несе відповідальності за розміщений контент на сайті, весь контент було взято з відкритих джерел.