У Київській області, поруч з Фастовом, виявили та закрили нелегальне сміттєзвалище. Троє бізнесменів організували функціонування полігону твердих побутових відходів незважаючи на судову заборону його експлуатації. Це призвело до забруднення навколишніх ділянок, а місцеві мешканці переживали за ймовірність пожеж та інших небезпек, в той час як ділки де-факто заробляли гроші через корупційні схеми.

Про виявлення зловмисників, які налагодили роботу раніше закритого сміттєзвалища, повідомили в Офісі Генерального прокурора. За їхніми словами, незаконний полігон вже загрожував стати екологічною катастрофою для Фастівщини, адже туди тривалий час звозили великі обсяги сміття з навколишніх громад без жодного екологічного контролю та дозвільної документації.

“Внаслідок незаконної діяльності сміттєзвалище вийшло за межі встановленої площі. Сміттєві насипи стали причинами забруднення навколишніх земель, зокрема приватної та комунальної власності. Загальна площа забруднених територій становить близько 1 гектара. За попередніми даними, оцінка завданих збитків перевищує 600 тис. грн”, – зазначили у Офісі Генпрокурора.

Окрім цього, представники комунального підприємства, яке самовільно “відкрило” сміттєзвалище, створили тіньову систему обліку та розрахунків за сміття, яке ввозили на їхній “полігон”. Кошти надходили поза офіційними рахунками підприємства, що вказує на можливу корупційну схему з незаконною монетизацією діяльності. Місцеві жителі також переживали за можливі пожежі, що могли б призвести до великої екологічної катастрофи в районі Фастова.

Трьом посадовцям громади Київщини та комунального підприємства повідомили про підозру. Їм інкримінують забруднення і псування земель, вчинене організованою групою, а також умисне невиконання судового рішення.

Громада виступає проти сміттєспалювального заводу: місцева влада не чує їх голоси

Нагадаємо, нещодавно Інформатор повідомляв, що мешканці села Коржі на Київщині протестують проти проекту будівництва сміттєпереробного заводу. Місцеві жителі стверджують, що влада відмовляється вести діалог з ними, турбуються про екологічні наслідки і вимагають відкритого обговорення проєкту. Вони також зазначають, що поруч з їхнім селом вже функціонує чотири промислових підприємства, і забруднення навколишнього середовища вже достатньо без сміттєпереробного заводу.

Також ми згадували, що територію біля станції метро Академмістечко у 2024 році ретельно очистили від МАФів, яток та павільйонів. Однак краса та чистота так і не настали – замість них залишилися лише сліди благоустрою у вигляді сміття та мотлоху, які комунальні служби залишили після демонтажу.

Від admin

З приводу питань по сайту та реклами звертайтесь на info@lybid34.kiev.ua | Увага! Адміністрація сайту не несе відповідальності за розміщений контент на сайті, весь контент було взято з відкритих джерел.