Як зазначають експерти, в житті після 60 є безліч радощів, важливо лише вміти їх помічати та використовувати. І коли з’являється більше часу для відпочинку і саморозвитку, а стан здоров’я потребує підтримки, одним із найефективніших “ліків” є плавання. Проте, багато пенсіонерів вважає це занадто дорогою розкішшю, вважаючи, що басейни призначені лише для заможних людей. Та насправді, за умови ретельного пошуку, можна знайти знижки та спеціальні пропозиції.
На власному досвіді в Facebook поділилася киянка Віра Козирєва, яка відкрила для себе басейн “ЮНІСТЬ” на Бастіонній. Звичайна ціна для всіх відвідувачів складає 200 грн, однак для пенсіонерів в першій половині дня пропонуються знижки.
“Відкритий басейн, сонце світить, вода прозора, музика грає, а я плаваю. Подумайте: “дорого, я не можу собі це дозволити”? Насправді, зовсім недорого. У будні дні вдень, коли більшість працює, а діти в школі, вхід для пенсіонерів становить лише 80 гривень, тоді як у інші години, ціна для всіх – 200 гривень. Життя триває, і не варто відкладати його “на потім”. Адже “потім” може не бути, особливо в теперішній час, коли живемо від однієї ночі до іншої,” – зазначила жінка.
Її пост викликав безліч коментарів, де люди похилого віку діляться власним досвідом пошуку столичних басейнів, де для пенсіонерів можуть бути надані знижки. Їх, на жаль, обмаль, тому багато хто віддає перевагу “безпечним” природним водоймам. Наприклад, на озері Тельбін на Березняках, де чиста вода і зелена трава на березі.
Кияни також згадують про прийнятні ціни в басейні на проспекті Повітряних Сил. Це оздоровчий клуб “ЗОРЯНИЙ”, де журналісту Інформатора повідомили, що спеціальних знижок для пенсіонерів не пропонують, але ціна в цілому доступна – 150 грн за одне відвідування. Щоб просто поплавати за цю суму, треба приходити ввечері, з 18:00.
У басейні “СИРЕЦЬ” на Володимира Сальського знижки для пенсіонерів передбачені, але лише для тих, хто вже певний час відвідує цей заклад. Для “новачків” ціна така ж, як і для загалу – 300 грн за один сеанс. Крім того, радять кияни і басейн на ВДНГ, де вартість складає 200 грн, але це однакова ціна для всіх відвідувачів, і важливо потрапити в час, коли людей небагато.
Пенсіонери також згадують про басейни мережі СПОРТ ЛАЙФ, де раніше відвідували в форматі “одноразових” візитів. Наразі плавати там можна лише за наявності абонементу, який, згідно з інформацією Інформатора, продається лише на рік. Для пенсіонерів передбачена знижка 30%: враховуючи цю знижку, річний абонемент, наприклад, у клубі в Протасовому Ярі коштуватиме 17,4 тис. грн. Ця сума, звісно, виглядає значною, але це чудова ідея для подарунка – за ці гроші мама або бабуся можуть безлімітно користуватися басейном протягом року у будь-який час.
Варто зазначити, що дізнатися про наявність знижок для пенсіонерів можна безпосередньо на місці. Якщо вони є, не забудьте взяти з собою пенсійне посвідчення. Також для відвідування будь-якого басейну необхідна довідка від лікаря та купальний костюм, який не обмежує рухів. А ще потрібно мати шапочку для плавання, при потребі – спеціальні окуляри, рушник, миючі засоби та капці.
Робота для пенсіонерів у Києві: хто готовий платити від 30-40 тисяч гривень
Інформатор інформує, що у Києві дедалі більше установ шукають на роботу пенсіонерів та людей похилого віку. Частково це пов’язано з мобілізаційними заходами – у столиці зменшилась кількість трудових ресурсів у віці, який підлягає військовій службі, тому й запрошують літніх киян. Також є зниження вимог з боку роботодавців з інших причин. У будь-якому випадку, вакансії для літніх людей пропонують стабільний дохід, на рівні, аналогічному “молодим” спеціалістам, а також повну зайнятість з соціальними гарантіями та гнучким графіком.
Інформатор повідомив, що станом на 25 червня 2025 року на фінансування пенсійних виплат киян було виділено 6715,7 млн грн. З них через відділення поштового зв’язку АТ “Укрпошта” сплачено менше ніж десяту частину – 586,7 млн грн. Значно більші обсяги виплат отримують пенсіонери через банківські установи.