Більше ніж 1000 випадків порушень договірних зобов’язань за якістю, повнотою та своєчасністю постачання продуктів для ЗСУ становлять лише 0,4% від загальної кількості видаткових накладних.
Про це повідомляє пресслужба ДОТ, передаючи інформацію NV.
Протягом першого півріччя 2025 року ЗСУ отримали вітчизняних продуктів вагою 194,5 мільйона кілограмів у 360 найменуваннях. При цьому, понад 1000 випадків порушень — це лише 0,4% від загальної кількості видаткових накладних на відвантаження продуктів, або 2,8% від усіх замовлень, зроблених військовими частинами на харчування в поточному році.
«Обробка актів рекламації є важливою складовою щоденної діяльності ДОТ щодо забезпечення харчуванням», — зазначили в організації.
З метою підвищення контролю ДОТ впровадив в систему DOT-Chain функціонал автоматичних актів рекламації, який дозволяє військовим оперативно фіксувати будь-які порушення в постачаннях. Відповідно до діючих договорів, у разі скарги на якість продукту, постачальник зобов’язаний замінити його протягом 24 годин.
ДОТ також реалізує ряд заходів для запобігання зловживань з боку постачальників. Зокрема, в Києві та Київській області проведено попередній контроль якості продуктів у розподільчих центрах ще до їхнього відвантаження. Цей підхід дав позитивні результати, і його планують поширити на інші регіони. Відбуваються планові та позапланові перевірки постачальників, а також реалізовані механізми запобігання поширенню фальсифікованих або неякісних продуктів. Спільно з Управлінням біологічної та хімічної безпеки Міністерства оборони України, ДОТ проводить лабораторні дослідження зразків продукції, результати яких регулярно публікуються.
«ДОТ формує багатошарову систему контролю якості — від цифрових інструментів і договірних гарантій до лабораторних перевірок — аби забезпечити постачання безпечних, якісних продуктів для військовослужбовців», — підкреслили в пресслужбі.
Зазначимо, що допис Командування Сил логістики, який спонукає на цю реакцію, було видалено з їхньої офіційної сторінки. ДОТ підтримує постійну комунікацію з КСЛ для оперативного вирішення питань забезпечення.
Нагадаємо, в армії заявили про понад 1000 порушень контрактів постачальниками ДОТ. У перші півроку 2025 року було зафіксовано більше 1000 порушень контрактів на постачання продуктів для військових частин, укладених Державним оператором тилу (ДОТ) Міністерства оборони.