Громадська організація “Всеукраїнська асоціація донорів України”, краще відома як ДонорUA, разом з ТРЦ Gulliver організує у Києві донорську акцію, що відбудеться 19 липня. Всіх українців, які в цей день опиняться в столиці, запрошують до торговельного центру за адресою пл. Спортивна, 1а з 10:00 до 14:00. Кров, яка буде зібрана там, є необхідною для порятунку поранених на фронті воїнів ЗСУ.

ДонорUA закликає всіх бажаючих заздалегідь зареєструватися. Забір крові виконуватимуть медики Київського обласного центру служби крові. А донорів пригощатиме славнозвісна одеська пиріжкова “Тітка Клара”, яка в Одесі вже не працює, але представлена в мережі закладів у Києві.

“Ваша кров відправиться прямо на передову, де вона врятує життя поранених військових”, – зазначено в запрошенні.

Важлива інформація – будьте чесними. ДонорUA наголошує: ваша відкритість щодо стану здоров’я та спосіб життя є критично важливими для безпеки як донора, так і реципієнта. Тому не приховуйте жодної інформації.

Існують базові протипоказання, які можуть завадити людині стати донором. Але рішення про те, чи може вона здавати кров, прийме лікар під час співбесіди у пункті забору. Брехати лікарю не можна!

Дуже важливо уважно слухати інструкції медичного персоналу до, під час і після донації. Вони є кваліфікованими спеціалістами, які забезпечать безпеку та комфорт донорів. Ви можете ставити будь-які запитання, якщо у вас є сумніви або потреба в додатковій інформації.

Як підготуватися до донації

По-перше, важливо добре виспатися. Повноцінний нічний сон (7-8 годин) перед донацією допоможе почуватися краще та зменшить ризик небажаних реакцій. Також дотримуйтесь таких рекомендацій:

Зробіть повноцінний сніданок чи обід – споживайте їжу за кілька годин до донації. Їжа повинна бути легкою, але поживною. Уникайте жирного, гострого та смаженого, адже це може вплинути на якість крові та викликати дискомфорт.

Пийте багато рідини. Розпочніть пити більше води (або несолодких соків, чаю) за 24 години до донації. Це допоможе підтримати об’єм крові та запобігти зневодненню, що є важливою профілактикою слабкості або запаморочення.

Уникайте алкоголю: не вживайте його за 48 годин до донації. Алкоголь може зневоднити організм та негативно вплинути на склад крові.

Не паліть: уникайте куріння принаймні за годину до донації. Куріння звужує судини, що може ускладнити процес та вплинути на ваше самопочуття.

Візьміть з собою документ, що підтверджує вашу особу: це практично завжди необхідно для реєстрації. Оберіть зручний одяг, який дозволить легко оголити руку для забору крові. Старайтесь залишатися спокійними і розслабленими, адже стрес може підвищити артеріальний тиск і викликати дискомфорт.

Після здати крові відпочиньте. Залишайтеся у пункті здачі крові ще 10-15 хвилин після донації. Продовжуйте пити воду або інші рідини для відновлення об’єму крові. Не вживайте алкоголь та не паліть протягом доби після донації.

Уникайте інтенсивних фізичних навантажень. Протягом доби після донації вам слід утриматися від навантажень, спорту, підняття важких речей та іншого.

Тримайте пов’язку або пластир на місці проколу протягом кількох годин, щоб запобігти синцю. Слідкуйте за своїм самопочуттям: якщо відчуваєте запаморочення, слабкість або інші небажані симптоми, терміново зверніться до медиків або відпочиньте.

Хто не може бути донором

Встановлені абсолютні та тимчасові протипоказання для донорства. До абсолютних протипоказань належать різні інфекційні та серцево-судинні захворювання, а також хвороби шкіри, очей, нервової, ендокринної системи та травної системи, хвороби крові тощо. Також не можна ставати донором за наявності деяких імплантів (крім зубних), алкоголізму та наркоманії.

Тимчасові протипоказання можуть виникнути через інфекційні хвороби — від ГРВІ до коронавірусу, операцій, вакцинацій та навіть татуювань. Також є обмеження під час та після вагітності, прийому деяких ліків, походів до стоматолога. Важливими є вага, артеріальний тиск, рівень гемоглобіну, а також алергічні реакції. Перелік не вичерпний, остаточне рішення про донора приймає лікар.

ТРЦ Києва приєднуються до проєкту “Створено захисниками”

Як стало відомо з повідомлень Інформатора, продукція під брендом “Створено захисниками” стає все доступнішою у торговельних мережах Києва. У серпні в мережі столичних гіпермаркетів Auchan з’явилися перші брендовані полички з товарами від двох ветеранських підприємств. Восени до проєкту приєдналася також мережа Епіцентр.

На полицях гіпермаркетів та в онлайн-магазинах мережі представлено товари, виготовлені українськими ветеранами-підприємцями або членами їхніх сімей, під брендом “Створено Захисниками”. Завдяки укладеному меморандуму, продукція, виготовлена українськими захисниками, стане більш впізнаваною та популярною. Це відкриває для підприємців нові можливості на великих ринках.

Також Інформатор повідомляв, що ТРЦ Respublika Park став місцем для унікального простору підтримки ветеранів Центру TYTANOVI, який допомагає воїнам не лише фізично відновитися, а й повернутися до активного соціального життя завдяки підтримці американського фонду Hansen.

Від admin

З приводу питань по сайту та реклами звертайтесь на info@lybid34.kiev.ua | Увага! Адміністрація сайту не несе відповідальності за розміщений контент на сайті, весь контент було взято з відкритих джерел.