На 77-й позачерговій сесії Бучанської міської ради Київської області більша частина депутатів схвалила рішення про передачу недобудованого дитячого садка у державну власність для потреб Національної поліції України. Замість практично завершеного садочку, планується добудувати та відкрити районне управління Національної поліції Бучанського району. Ця новина викликала обурення мешканців Бучі, які вимагають від мера скасування рішення депутатів, адже в місті спостерігається дефіцит місць у дитсадках.
За передачу об’єкта незавершеного будівництва на вулиці Лесі Українки, 5 проголосували 18 депутатів з 21 присутнього на сесії. Загалом у Бучанській міській раді 35 депутатів, повідомляє місцеве видання Thebuchacity.
Зазначається, що за адресою Лесі Українки, 5 розташований недобудований дитячий садок, внесений до генерального плану міста. Його будівництво розпочалося ще у 2016 році, і він мав бути розрахований на 144 дитини. У 2022 році будівництво було зупинене через російську агресію.
Медіа Thebuchacity вже надіслали інформаційні запити до Бучанської міськради та забудовника ЖК “Гранд Бурже” з метою прояснити обставини. А саме: хто був замовником будівництва садочка, чому об’єкт вирішили передати поліції та чи планується у цьому районі зведення нового дошкільного закладу. Також запит надіслано до Нацполіції. У Бучі прагнуть з’ясувати причини вибору саме цієї будівлі, та які об’єкти планують розгорнути на її території.
“Інформаційний накрут” та садочок “колись потім”: що каже міська влада
Дізнавшись про рішення депутатів на користь Нацполіції, жителі Бучі підняли хвилю – так вийшло. Перспектива залишитися без дитсадка в умовах, коли таких установ не вистачає, випробувала терпіння громади. Меру міста довелося терміново шукати порозуміння з жителями – поки що у Фейсбуці.
Анатолій Федорук 17 липня опублікував пост з “аргументованим поясненням” та спробував зменшити невдоволення городян. Але це не принесло бажаного результату, оскільки Федорук назвав резонанс, викликаний рішенням влади, “інформаційним накрутом”. Мер одразу дав зрозуміти, як він сприймає масове обурення та занепокоєння городян.
“Іноді доводиться ухвалювати рішення, які не всім здаються очевидними. Але за кожним із них — логіка, потреба і відповідальність”, – зазначив він.
Федорук пояснив, що наразі районне управління Нацполіції (РУП) знаходиться в Боярці, що ускладнює повсякденну комунікацію з громадами, місцевим самоврядуванням та службами. Розміщення РУП в адміністративному центрі району, на його думку, підвищить рівень громадської безпеки, оперативність реагування та координацію з іншими інституціями.
“Поруч із майбутнім управлінням планується також будівництво окружного суду – таким чином формується потужний безпековий кластер”, – солідно підкреслив міський голова.
Він зауважив, що під час окупації будівля була пошкоджена. За його словами, вартість добудови дитсадка та облаштування укриття сягає понад 70 млн грн. А таких коштів громада наразі не має.
“Пріоритет – підтримка сил оборони та відбудова житла наших мешканців. Хоча ми представили проєкт міжнародним партнерам, на даний момент не знайшли фінансування”, – підкреслив мер.
Він заспокоїв містян, стверджуючи, що у цьому районі передбачено будівництво нових шкіл і садочків. Але коли це відбудеться, не було уточнено.
Варто зазначити, що 17 квітня 2024 року Федорук інформував про плани завершення будівництва цього дитячого садка. Він стверджував, що це буде зроблено за кошти корейських партнерів, які вже погодилися. Проте, згодом стало відомо, що вони нібито передумали.
“Не віддамо садочок, що б ви там не вирішили”
Жителі Бучі не в захваті від позиції міського голови. Вони нагадують, що місць у державних дитсадках катастрофічно не вистачає. І городянам, а також численним переселенцям доводиться за високу ціну користуватися послугами приватних садків.
Коментатори також зазначають, що “уявні нові садочки де-небудь у майбутньому в Бучі – це зовсім не смішно”. Мешканці запевняють Федорука, що садочок не віддадуть, незалежно від рішень міської влади.
“А як же субвенції з державного бюджету, про які ви раніше повідомляли, виділені саме на будівництво садка у відповідності з нормами і процедурами для освітніх закладів?” – цікавляться під дописом мера.
Також жителі закликають Федорука не маніпулювати, називаючи “накрутом” думки містян. Мовляв, це не накрут, а адекватна реакція мешканців Бучі. Мера звинувачують в тому, що нібито “втихаря намагалися провести оборудку”, а після розголосу все перекручують.
“Пообіцяно будівництво нових садочків і шкіл? Коли це станеться? Напевно, вже для дітей їхніх дітей. Тобто на все є кошти, а на садочок, що стільки років будується, ні? Це просто жах”, – обурюються мешканці Бучі.
Мало хто підтримує позицію міського голови, однак серед них є Тетяна Гончар, що працює у Бучанській міськраді.
“Судячи з ранкового трафіку на дорогах, більшість батьків працюють у Києві і сплачують податки в столичний бюджет. Але садочки та школи їм потрібні в Бучі. От і виходить, що витрати на заклади освіти лягають на бюджет Бучанської громади, а батьки лише вимагають, не сплачуючи жодної копійки. Це якось несправедливо,” – пише Гончар, яка, судячи з профілю у Фейсбуці, мешкає в Гостомелі.
У Нових Петрівцях під Києвом після трирічного відновлення відкрили дитячий садочок
Як повідомляв Інформатор, на Київщині знову запрацював дитячий садок “Петрик” після трирічної відбудови. Він постраждав під час ракетного обстрілу в березні 2022 року. Заклад відновлено з нуля, перетворивши його на один з найсучасніших у регіоні.
Першу чергу закладу розпочали будувати ще у 2017 році, ввели в експлуатацію на початку 2022-го, але вже в березні того ж року він зазнав серйозних пошкоджень внаслідок російського обстрілу. Вибухова хвиля пошкодила 155 вікон і дверей, дах, фасад, стелю. На відновлення знадобилося три роки та 3,7 млн грн.
Також ми раніше повідомляли, що у селищі Макарів Бучанського району Київської області тривають активні роботи з відновлення дитячих садків “Барвінок” та “Теремок”, які були знищені ворогом на початку повномасштабної війни. Відновлення закладів дошкільної освіти реалізується в рамках програми “Підтримка ЄС з відновлення Макарова” – угода передбачає фінансування від Євросоюзу у розмірі 15 млн євро. Завершити відновлення обох закладів планують до кінця 2025 року.