Київська міська рада планує розглянути значні поправки до регламенту Муніципальної охорони. Якщо ці зміни будуть затверджені, це суттєво розширить повноваження Мунохорони, особливо в рамках національного опору, військово-патріотичного виховання, діяльності з дронами, кінологією, відеоспостереженням та цивільним захистом. Міська влада запевняє, що додаткове фінансування не знадобиться, і кияни не понесуть додаткових витрат.

Ініціатором цього проєкту рішення, зареєстрованого на вебсайті Київради 17 липня, став директор департаменту Муніципальної безпеки Роман Ткачук. Він виступає за створення нового підрозділу Мунохорони – Київського міського центру підготовки громадян до національного опору, а також вводить нові функції та напрямки. Згідно з проєктом, охоронці отримають десятки нових повноважень, серед яких:

  • базова підготовка громадян до спротиву (тактика, озброєння, медична допомога);
  • підготовка операторів дронів;
  • підготовка та сертифікація кінологічних підрозділів;
  • участь у патріотичному вихованні та формуванні національної ідентичності;
  • організація навчань у прифронтових регіонах під час особливого періоду;
  • монтаж та обслуговування систем відеоспостереження, пожежної сигналізації та тривожного оповіщення;
  • співпраця з ветеранськими та волонтерськими організаціями, ЗСУ та ВНЗ.

Крім того, київська Мунохорона матиме можливість залучати іноземних фахівців, право створювати філії та проводити освітні, інформаційні та краєзнавчі заходи.

На вулицях Києва побільшає собак

Автори документу приводять аргументи для введення службових собак до складу Мунохорони, оскільки це дозволяє Закон України “Про охоронну діяльність”. Відповідно до цього, в столиці можуть з’явитися повноцінні муніципальні підрозділи кінологів для патрулювання об’єктів або участі у пошуково-евакуаційних операціях. У новому регламенті чітко прописано, що “Муніципальна охорона”:

  • може створювати та використовувати кінологічні підрозділи для навчання службових собак;
  • проводить підготовку та сертифікацію “кінологічних розрахунків”, тобто, пар “кінолог + службовий пес”;
  • готує собак для охоронної діяльності, пошуку вибухонебезпечних предметів, слідопитства та охорони громадського порядку;
  • бере участь у спеціалізованих кінологічних змаганнях;
  • може підписувати угоди з іншими організаціями для навчання кінологів.

Відеоспостереження посилиться

Нове положення надає муніципальним службам численні офіційні повноваження в сфері відеоспостереження та систем безпеки. У разі ухвалення цього документу, Мунохорона зможе проєктувати, встановлювати, обслуговувати та модернізувати системи відеоспостереження, охоронні та тривожні сигналізації, системи пожежної сигналізації та оповіщення, передавати дані органам місцевої влади. Це передбачає також співпрацю з КМДА в рамках міських програм “Безпечне місто” та “Цивільний захист”.

Вітренко не вперше підносить питання про доцільність існування Мунохорони

Нагадаємо, Інформатор раніше повідомляв про бажання депутата Андрія Вітренка детально проаналізувати доцільність функціонування Муніципальної охорони. Депутати, які опозиційно налаштовані проти міського голови, вважають її непрозорою структурою з надмірним фінансуванням і сумнівними функціями. Останній скандал, пов’язаний із цією структурою, виник через охорону особисто Кличка під час заходів на Оболоні 5 квітня.

Також у відповідь на закиди Вітренка представники комунальної організації зазначили, що основним завданням Муніципальної охорони є охорона майна територіальної громади Києва. Мова йде передусім про соціально важливі об’єкти: школи, лікарні, парки, транспортну інфраструктуру, спеціалізовані заклади та установи соціального захисту. Також вони додали, що в перші дні повномасштабного вторгнення у лютому-березні 2022 року понад 75% працівників добровільно стали на захист країни.

“На даний момент 389 працівників мобілізовані до ЗСУ, що становить більше 54% від кількості військовозобов’язаних (720 осіб) або 24% від загальної штатної чисельності організації (1600 працівників)”, – зазначалося у заяві, відповідаючи на звинувачення щодо бронювання аномально великої кількості штатних працівників.

Після звільнення із ЗСУ на свою роботу повернулися 19 раніше мобілізованих працівників Мунохорони. Окрім того, організація прийняла на роботу ще близько 50 нових працівників, які звільнилися з лав ЗСУ протягом 2023–2024 років. Ще 23 охоронці загинули під час бойових дій, четверо вважаються зниклими безвісти.

Від admin

З приводу питань по сайту та реклами звертайтесь на info@lybid34.kiev.ua | Увага! Адміністрація сайту не несе відповідальності за розміщений контент на сайті, весь контент було взято з відкритих джерел.